WDSF ir DSE reitingų varžybos Salaspilyje

Kelias namo iš šalia Rygos esančio Salaspilio vėlyvą sekmadienio vakarą arba ankstyvą pirmadienio rytą daugeliui Lietuvos šokėjų buvo malonus – grįžtama su prizais ir dovanomis!

WDSF pasaulio reitingo varžybose bene geriausiai sekėsi senjorai III amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių šokėjams Mindaugui Baškiui ir Mikai Šimkūnaitei (Vilniaus “Spindulys”). Savo kategorijoje jie užemė 1-ąją vietą.

2-oji vieta Salaspilyje atiteko WDSF jaunimo standartinių šokių varžybose dalyvavusiems Kristupui Mlinskui ir Liepai Rudnickaitei (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”). 7-ieji šiame finale buvo Kipras Burneikis ir Patricija Kairytė (Kauno “Tvistas”).

Neblogai sekėsi ir kitų senojorų amžiaus grupių poroms. Rolandas Lydekaitis ir Viktorija Lėgaudaitė-Lydekaitienė (Kauno “Sūkurys”) WDSF senjorų I standartinių šokių varžybose buvo 4-ti, o Stanislovas Česonis ir Ramunė Jurčiukonienė (Kauno “Kaspinas”) šoko WDSF senjorų IV amžiaus grupėje ir pusfinalyje buvo 7-ti.

Senjorų amžiaus grupėse atitinkamai dalyvavo po 7, 9 ir 9 poras.

WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių turnyre Lietuvos poroms nepavyko patekti į finalą, tačiau pusfinalyje šoko du duetai: Vadym Hrytskevych ir Elinga Arnašiūtė (Klaipėdos “Žingsnis”) buvo 10-ti, o Ignas Muškieta ir Adrijana Katinaitė (Vilniaus “Ratuto”) – 12-ti.

Jaunimo amžiaus grupėse šoko 27 ir 19 porų.

Latvijoje tą patį sekmadienį vyko ir Europos sportinių šokių asociacijos reitingo varžybos. Jaunių I standartinių šokių varžybose Lietuvos poros vietas pasidalino taip: Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus “AJ dance”) – 2 v., Nojus Vaškys ir Auksė Stuopelytė (Klaipėdos “DS dance”) – 3 v. Jaunių I Lotynų Amerikos šokių programoje N. Vaškys ir A. Stuopelytė buvo 2-i. Grupėse varžėsi po 12 ir 13 porų.

Tuo tarpu jaunių II standartinių šokių programoje į finalą pateko Adrian Donskich ir Ugnė Matukevičiūtė (Vilniaus “Cafe Latino”), kurie užėmė 6-ąją vietą, o Lotynų Amerikos šokių programoje Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”) buvo 4-ti, Eimantas Eirošius ir Azzurra Cotticelli (Klaipėdos “DS dance”) – 5-ti.

Šios amžiaus kategorijos standartinių šokių pusfinaluje šoko Vincentas Mozūra ir Vanesa Šustikaitė (Vilniaus “Cafe Latino”) – 9-oji vieta, Karolis Lynikas ir Tėja Misikonytė (Vilniaus “AJ dance”) – 12-oji vieta. Lotynų Amerikos šokių varžybų pusfinalyje Edgar Jasiulevič ir Juna Garas (Vilniaus “AJ dance”) buvo 9 – 10-ieji. Jaunių II amžiaus grupėse varžėsi 17 ir 22 poros.

Jaunučių amžiaus grupėje geriau sekesi Lotynistams. 6-ąją vietą finale čia užėmė Valdas Vaišvyla ir Tėja Žilinskytė (Šiaulių “Tandem”), 7-ąją vietą pusfinalyje – Martynas Karmonas ir Liudvika Rėksnytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Jaunučių standartinių šokių programoje mūsų šalies atstovai šoko pusfinalyje: 7-ieji – Dominykas Kniukšta ir Elinga Bertašiūtė (Klaipėdos “DS dance”), 8-ieji – M. Karmonas ir L. Rėksnytė, 9 – 10-ieji – V. Vaišvyla ir T. Žilinskytė, 12-ieji – Aleksas Janovskis ir Amadėja Milgevičiūtė (Alytaus “Alemana”). Jaunučių varžybose dalyvavo 13 ir 12 porų.

Varžybose Salspilyje iš Lietuvos teisėjavo Eglė Visockaitė-Damaševičienė, o vyriausiuoju vertintoju dirbo Martynas Kūra.