WDSF ir DSE reitingų varžybos Varšuvoje

Lenkijos sostinėje Varšuvoje savaitgalį buvo surengtas tarptautinis sportinių šokių turnyras “Polish Dance Challenge 2024”. Turnyro metu buvo varžomasi ir dėl WDSF pasaulio reitingo taškų, ir dėl DSE Europos reitingo taškų.

Puikiai varžybose pasirodė Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”), kurie tapo WDSF Rising Stars grupės standartinių šokių programos nugalėtojais. Visi mūsiškių finalo šokiai buvo įvertinti pirmosiomis vietomis ir tik tango – antrąja.

Šios grupės finale šoko ir 4-ąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė Domantas Balevičius ir Dominyka Brantaitė (Kauno “Duetas”). Šiai porai, priešingai nei nugalėtojams, geriausiai kaip tik sekėsi tango – už jį finale jie buvo įvertinti trečiąja vieta. Iš viso standartinių šokių Rising Stars grupėje varžėsi 24 poros.

Tarp 27 startavusių WDSF jaunimo standartinių šokių programos dalyvių 2-ąją vietą užėmė Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation Team”). Visi Mato ir Gabijos šokiai buvo įvertinti antrosiomis vietomis, o į priekį jie praleido tik šios grupės pripažintus lyderius J. Martinez Ibanez ir E. Brener iš Izraelio.

Grupės pusfinalyje šoko ir 8-ąją vietą Varšuvoje užėmė Rytis Ašeriškis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija). Iki finalo jiems pritrūko labai nedaug: Rytis ir Izabelė pusfinalyje surinko 21 balą, o finalui šį kartą reikėjo 24.

Finaliniais rezultatais savo gerbėjus nudžiugino Lietuvos jauniai II amžiaus grupės sportininkai, kurie Lenkijoje dalyvavo DSE Europos reitingo varžybose.

Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus “AJ dance”) Lotynų Amerikos šokių programoje užėmė 3-ąją vietą, o standartinių šokių programoje – 6-ąją. Tuo tarpu Augustas Lukoševičius ir Airina Brikmanytė (Vilniaus “DaVi” ir Kauno “Santaka”) standartinių šokių varžybose buvo 5-ti. Šios kategorijos standartinių šokių turnyre dalyvavo 19 duetų, o Lotynų Amerikos šokių – 16.

Suaugusieji šokėjai varžėsi WDSF International Open kategorijos varžybose. Dauguma mūsiškių standartistų šį kartą šoko pusfinalyje. Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) užėmė 8-ąją vietą, Laurynas Makarovas ir Gabija Damašiūtė (Vilniaus “Juventos” ir Kauno “Danza M”) – 9-ąją, Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys) – 13-ąją. Grupėje varžėsi 31 pora.

Tarptautinėje vertintojų komisijoje su kitų šalių teisėjais Lenkijoje dirbo vertintoja iš mūsų šalies Eglė Visockaitė Damaševičienė.