WDSF pasaulio reitingo varžybos Antverpene

Viename gražiausių Belgijos miestų ir viename didžiausių uostamiesčių pasaulyje – Antverpene – buvo surengtos WDSF pasaulio reitingo varžybos “Antwerp Diamond DanceSport Cup 2023”.

Lietuvos šokėjams čia ir vėl sekėsi puikiai!

WDSF suaugusiųjų World Open standartinių šokių varžybų finale šoko visi šioje grupėje Lietuvai atstovavę duetai. Tarp 51 startavusios poros 3-ąją vietą užėmė Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”), 5-ąją – Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Rolo” ir Kauno “Sūkurys”), 6-ąją – Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”).

Finale M. Bodini ir K. Charitonovaitė surinko 180,000 balo, E. Baltaragis ir I. Baltaragė – 172,150, S. Seikauskas ir L. Norušaitė – 169,700.

Varžybų nugalėtojais tapo Vokietijai atstovaujantys T. Fainšil ir V. Fainšil, antrieji buvo Lenkijos šokėjai D. Mycka ir M. Freiberga.

Nuo suaugusiųjų nei kiek neatsiliko ir mūsų jaunimas. WDSF pasaulio reitingo standartinių šokių varžybų finale šoko keturios mūsų šalies poros, Lotynų Amerikos šokių – trys.

Jaunimo grupės Lotynų Amerikos šokių varžybų nugalėtojais Antverpene tapo Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingnis” ir Kauno “Sūkurys”). 3-ąją vietą šioje grupėje užėmė debiutuojantis duetas – Nikolaj Gutsol ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “Ratuto”). 6-oji vieta finale atiteko Ivan Smirnov ir Guostei Grikštaitei (Kauno Editos Daniūtės šokių studija).

Šios grupės sidabro medaliais pasipuošė tarp Lietuvos porų įsiterpęs Ukrainos duetas V. Radchenko ir P. Krupytska.

Jaunimo grupės standartinių šokių varžybose 2-ąją vietą užėmė Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”). Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė buvo 4-ti. Julius Išganaitis ir Austėja Tereikytė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) iškovojo 5-ąją vietą, o Ivan Smirnov ir Guostė Grikštaitė – 6-ąją.

Grupės nugalėtojais tapo šokėjai iš Izraelio J. M. Ibanez ir E. Brener, tretieji buvo rumunai C. A. Grindei ir I. M. Botoaca. Jaunimo grupių varžybose atitinkamai startavo 19 ir 15 porų.

WDSF senjorų II amžiaus grupės standartinių šokių varžybose Belgijoje 2-ąją vietą iškovojo Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno “Kaspinas”). Senjorų II grupėje iš viso varžėsi 40 porų, o grupės nugalėtojais tapo šokėjai iš Latvijos G. Simsons ir J. Simsone, trečioji vieta čia atiteko L. Lepreux ir Ch. Milleville iš Prancūzijos.

Be Lietuvos šokėjų į Antverpeną vyko ir mūsų šalies vertintojos. Teisėjų kolegijose dirbo Dalia Vaikšnorienė ir Eglė Visockaitė Damaševičienė.