Antroji GOC diena: pirmasis medalis Lietuvai!

Rugpjūčio 9 d. Štutgarte virė intensyvios šokių kovos ant trijų aikštelių parketo. Medalius WDSF pasaulio reitingo varžybose išsidalino jaunių I 10 šokių, jaunių II standartinių šokių, jaunimo Lotynų Amerikos šokių, Rising Stars standartinių šokių, senjorų III standartinių šokių grupių sportininkai.

Pirmasis medalis Lietuvai iškovotas Rising Stars standartinių šokių kategorijoje. Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”) pasipuošė bronza, finale iš teisėjų sulaukę įvairiausių vertinimų: porai už Vienos valsą buvo skirta pirmoji vieta, už lėtą valsą – trečioji, už tango – penktoji.

Iš viso grupėje startavo 168 poros. Nugalėtojais tapo rumunai R. Kis ir M. D. Rafa, sidabras atiteko Kazachstano atstovams D. Gudovsky ir A. Molochnikovai.

Nedaug iki medalio Vokietijoje pritrūko ir jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybose dalyvavusiems Matui Puplevičiui ir Gabijai Vilčiauskaitei (Kauno “Dance Innovation Team”). Duetas pateko į varžybų finalą ir užėmė 5-ąją vietą tarp 88 porų. Visi Mato ir Gabijos šokiai buvo įvertinti penktosiomis vietomis.

Grupėje taip pat nugalėjo šokėjai iš Rumunijos – M. T. Padurean ir A. Stanciu. Antroje vietoje liko latviai J. Prokins ir P. Karimova, trečioje – Vokietijos atstovai Y. Bayraktar ir L. Kūraitė.

Jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose dalyvavo trys mūsų šalie sporos. Dvi iš jų pateko į ketvirtfinalį. Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”) užėmė 20-ąją vietą, o Karolis Čeburnis ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 22-ąją. Varžybose iš viso dalyvavo 171 pora.

Jaunimo grupės auksas irgi atiteko rumunams – W. B. Kostner ir A. D. Dumitru, sidabras – italams N. Spica ir C. Aceti, bronza – Kirgizijai atstovaujantiems V. Vyrleev ir M. Proshletsovai.

Jaunių I amžiaus grupės 10 šokių programos ketvirtfinalyje šoko Arianas Eismontas ir Emilija Chmeliova (Klaipėdos “Tendance”). Arianas ir Emilija taip pat užėmė 20-ąją vietą tarp 57 dalyvavusių duetų. Grupės nugalėtojais jau antrą kartą šių metų GOC tapo I. Smekalkin ir I. Bondaryeva iš Vokietijos.

Trečiadienį WDSF grupėms Štutgarte teisėjavo Lietuvos vertintojai Edita Gozzoli ir Martynas Kūra.