WDSF reitingo varžybos Vokietijoje

Tris dienas Vokietijos Brėmeno miesto vyko sportinių šokių festivalis “Dancing Superstars Festival 2022”. Jo metu buvo surengtas ne tik jaunių pasaulio čempionatas, bet vyko ir WDSF pasaulio reitingo varžybos įvairaus amžiaus grupių sportininkams. Lietuvos šokėjai čia puikiai pasirodė.

WDSF jaunių I amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programos nugalėtojais Vokietijoje tapo Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Mūsų šokėjai aplenkė net 45 kitus duetus.

Šios grupės pusfinalyje šoko ir galutinėje įskaitoje 10-ąją vietą užėmė Povilas Dovydaitis ir Emilija Karaliūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Jaunimo amžiaus grupėje sidabro medaliais standartinių šokių programoje ir bronzos medaliais Lotynų Amerikos šokių programoje pasipuošė Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”). Lotynų Amerikos šokių programos finale 5-ąją vietą taip pat laimėjo mūsų sportininkai Kipras Burneikis ir Liepa Samajauskaitė (Kauno “Tvistas” ir Vilniaus “DaVi”).

Nedaug iki jaunimo Lotynų Amerikos šokių finalo pritrūko Augustui Lopetai ir Gabijai Gumbrytei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – duetas pusfinalyje užėmė 8-9 -ąją vietas kartu su šokėjais iš Danijos. A. Lopeta ir G. Gumbrytė taip pat šoko standartinių šokių pusfinalyje ir ten užėmė 12-ąją vietą. K. Burneikis ir L. Samaujauskaitė standartinių šokių programos pusfinalyje buvo 10-ti.

WDSF pasaulio reitingo jaunimo grupėse startavo 25 poros (standartiniai šokiai) ir 36 poros (Lotynų Amerikos šokiai).

WDSF senjorų II amžiaus grupės standartinių šokių programoje 3-ąją vietą užėmė Nerijus Stukas ir Laura Montvilaitė (Kauno “Kaspinas”). Iš viso senjorų grupėje varžybas pradėjo 25 poros.

Jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybų finale šoko Aleksandr Kutskij ir Urtė Pabrėžaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Tarp 21 startavusio dueto Lietuvos sportininkai galutinėje įskaitoje užėmė 5-ąją vietą.

Kartu su vertintojais iš daugelio šalių Brėmene dirbo Lietuvos teisėjas Martynas Kūra.