Pirmoji GOC diena: startavo 14 Lietuvos porų

Vokietijos Štutgarto mieste antradienį prasidėjo vienos didžiausių sportinių šokių varžybų – 2023 m. Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championship – GOC). Iki šeštadienio jose ketina dalyvauti beveik 2000 visų amžiaus grupių ir kategorijų sportininkų.

Pirmąją dieną ant parketo žengė keturiolika Lietuvos šokėjų duetų, kurie varžėsi jaunių I, jaunių II, jaunimo ir senjorų I kategorijose.

Geriausiai tarp mūsiškių antradienį pasirodė Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”). WDSF jaunimo standartinių šokių varžybose Kristupas ir Liepa pusfinalyje užėmė 9-ąją vietą su 20 balų.

Nedidelio žingsnio iki šio pusfinalio pritrūko Pijui Palskiui ir Ugnei Makarskaitei (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”), kurie ketvirtfinalyje surinko 27 balus, kuomet šį kartą reikalingas buvo 31 balas. Galutinėje įskaitoje Pijus ir Ugnė užėmė 13-ąją vietą.

Tarp 123 jaunimo grupėje startavusių porų medalius išsidalino R. Krivinš ir M. Golubeva iš Latvijos, J. M. Ibanez ir E. Brener iš Izraelio, S. A. Padurariu ir M. E. Constandache iš Rumunijos.

WDSF jaunių I amžiaus grupės 10 šokių programos ketvirtfinalyje Štutgarte vakar šoko Arianas Eismontas ir Emilija Chmeliova (Klaipėdos “Tendance”), kurie galutinėje įskaitoje užėmė 20-ąją vietą tarp 57 porų. Šioje grupėje nugalėjo I. Smekalkin ir I. Bondaryeva iš Vokietijos.

WDSF jaunių II amžiaus grupės 10 šokių varžybų ketvirtfinalyje 21-ąją vietą užėmė Jonas Vilčiauskas ir Danielė Vilčiauskaitė (Šiaulių “Šypsena”), kurie varžėsi su 70 porų. Jaunių II grupės nugalėtojais tapo Vokietijos atstovai Y. Bayraktar ir L. Kūraitė.

Antradienio varžybų kulminacija tapo WDSF profesionalų lygos Super Grand Prix serijos Lotynų Amerikos šokių varžybos. Čia nugalėtojais tapo Vengrijos šokėjai Andrea Silvestri ir Martina Varadi. Sidabrą iškovojo po gana ilgos pertraukos ant varžybinio parketo grįžę Latvijos šokėjai Marts Smolko ir Tina Bazykina, o bronza atiteko Sergiu Maruster ir Anastasiai Stan iš Moldovos. Tarp 30 startavusių porų Lietuvos duetų nebuvo.

Antradienį darbą GOC pradėjo ir Lietuvos teisėjai. Minėtoms grupėms jau teisėjavo Martynas Kūra ir Donatas Vėželis.