Trečioji GOC diena: profesionalų bronza, Lotynų finalas ir komandinis sidabras

Itin vėlyvą vakarą, jau gerokai po vidurnakčio ant Štutgarto parketo buvo sušoktas paskutinysis ketvirtadienio šokis. Lietuvos šokėjams ir sirgaliams ši diena atnešė nemažai emocijų.

WDSF Profesionalų lygos Grand Prix varžybose Vokietijoje debiutavę profesionalai Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Rolo”) užėmė 3-ąją vietą. Mūsų pora galutinėje įskaitoje surinko 183,263 balo iš 200 galimų. E. ir I. Baltaragiai finale priartėjo prie Čekijos šokėjų D. Odstričil ir T. Bohak, kuriems teisėjai skyrė 184,350 balo ir 2-ąją vietą.

Tarp 37 grupėje startavusių porų nugalėtojais tapo latviai E. Linis ir E. Line su 189,800 balo, o finale taip pat šoko Kinijos, Italijos ir Korėjos sportininkai.

Gerai ketvirtadienį sekėsi Einoro Degučio ir Ugnės Bliujūtės duetui (Gargždų “Rolina” ir Kauno “Sūkurys”). Kovas Štutgarte jie pradėjo WDSF Rising Stars Lotynų Amerikos šokių varžybomis. Net tarp 237 porų, startavusių šioje grupėje, į geriausiųjų šešetuką patekę E. Degutis ir U. Bliujūtė galutinėje įskaitoje užėmė 4-ąją vietą.

Grupės nugalėtojais tapo Vokietijos atstovai D. Schmuck ir I. E. Tudorache, 2-ieji buvo M. F. Lassen ir A. Hrosheva iš Danijos, 3-ieji – W. Tian ir F. Xiezhouyi iš Kinijos.

Puikiai tradicinėse komandų varžybose Štutgarte pasirodė Lietuvos jaunimo standartinių ir Lotynų Amerikos šokių rinktinė, vadovaujama Linos Chatkevičiūtės-Vėželienės. Iš Kipro Kūros ir Elzės Gintvilės Valiūnaitės, Pijaus Palskio ir Ugnės Makarskaitės, Karolio Čeburnio ir Laurytos Abramovaitės, Kristupo Mlinsko ir Liepos Rudnickaitės sudaryta komanda kartu su Rumunijos šokėjais surinko po 113 balų ir pasidalino 2-ąją vietą.

Komandų įskaitoje su 110,5 balo nugalėjo Moldova, o kitas vietas finale atitinkamai išsidalino Vokietija, Bulgarija ir Čekija. Komandų varžybose buvo vertinamas šalies prisistatymas ir trys kiekvienos programos šokiai. Lietuvos šokėjai prisistatymui parengė numerį “We are the winners of German Open”.

Šiek tiek mažiau sėkminga diena buvo mūsų jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių šokėjams – čia rezultatai buvo kiek kitokie nei tikėtasi. Medalius išsidalino Armėnijai atstovaujantys Y. Kiselev ir S. Filipchuk, A. Bessonov ir S. S. Barjabin iš Estijos, L. T. Butnaru ir J. D. Bidica iš Rumunijos.

Tuo tarpu Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno “Sūkurys”) tapo 7-ais, nes iki finalo jiems pritrūko viso labo 3 teisėjų vertinimo taškų. A. Meška ir A. Rutkauskaitė jų surinko 30, o finalui šį kartą reikėjo 33. Taip pat pusfinalyje šoko ir 10-ąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys). Iš viso grupėje startavo 92 poros.

Žingsnelio iki savo grupės pusfinalio tetrūko WDSF jauniai I Lotynų Amerikos šokių varžybose dalyvavusiems Arianui Eismontui ir Emilijai Chmeliovai (Klaipėdos “Tendance”). Vos vienas teisėjų vertinimo balas lėmė jiems 13 – 14-ąją vietą ketvirtfinalyje. Tarp 74 porų šioje grupėje nugalėjo ukrainiečiai M. Shynkarenko ir O. Savchuk.

Ketvirtfinalyje šoko ir galutinėje varžybų įskaitoje 22 – 24-ąją vietą WDSF senjorai II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose užėmė Jung Lichtenberger ir Jovita Gudelytė-Lichtenberger (Vilniaus “Judesys”). Šios grupės nugalėtojais tapo B. Fierman ir T. Zettelmeier iš Vokietijos, aplenkę 45 dalyvavusias poras.

Šioms ir kitoms WDSF varžybų grupėms ketvirtadienį Štutgarte taip pat teisėjavo Lietuvos vertintojai: Edita Gozzoli, Martynas Kūra, Neringa Untulienė, Donatas Vėželis.

TIESIOGINĖ WDSF GS varžybų TRANSLIACIJA:

šeštadienį ir sekmadienį http://www.dancesporttotal.com