E. Degutis ir U. Bliujūtė užėmė 11-ąją vietą Europos 10 šokių čempionate

Ukrainos sostinėje Kijeve ką tik pasibaigė WDSF Europos 10 šokių čempionatas. Kiekviena valstybė į jį delegavo po vieną savo porą. Lietuvai šiame čempionate atstovavo šalies disciplinos 2021 – ųjų metų vicečempionai Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina”).

E. Degutis ir U. Bliujūtė pateko į čempionato pusfinalį ir galutinėje įskaitoje užėmė 11-ąją vietą.

Vidutiniškai kiekvienas Einoro Degučio ir Ugnės Bliujūtės šokis buvo įvertinamas tarp 31 ir 31,5 balo, tad iš viso pusfinalyje jie surinko 312,90 balų (iš 400 galimų). Paskutinis iš pusfinalio į finalą patekęs duetas surinko 321,60 balą, t. y. truputį daugiau nei po 32 balus už kiekvieną šokį. Atkreiptinas dėmesys, kad visi dešimt mūsų poros šokių įvertinti panašiais balais, t. y. abi programos buvo paruoštos tolygiai. Iš viso Kijeve susirinko 31 sportinių šokių duetas iš tiek pat valstybių.

Naujaisiais Europos 10 šokių čempionais tapo Ukrainai atstovaujantys Earle Viljamsonas ir Veronika Myško, antroji vieta atiteko Moldovos šokėjams Vladislavui Untu ir Polinai Baryšnikovai, trečioji – Izraelio atstovams Andrea Rokati ir Marikai Odikadzei. Finale taip šoko Danijos, Prancūzijos ir Azerbaidžano duetai.

Dar neprasidėjęs čempionatas buvo paženklintas ir neįprastu nutikimu. Į Ukrainą nebuvo įleista Rusijos sportininkė Alina Agejeva, kuri su partneriu Olegu Čenu buvo rimti pretendentai ne tik į finalą, bet ir į čempionato medalius. Kaip socialiniuose tinkluose nurodo sportininkė, atsisakymas įleisti į šalį apibrėžtas, kaip “nėra pakankamos priežasties įvažiavimui”.