Ketvirtoji GOC2022 diena: Lietuvos šokėjų triumfas

Atvirojo Vokietijos čempionato medalių lentelėje penktadienį Lietuva pakilo į šeštąją vietą tarp 25 šalių, šiais metais jau iškovojusių medalius. Po puikių penktadienio pasirodymų tiek didžiųjų, tiek mažųjų šokėjų salėse mes turime jau 2 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos medalius.

Penktadienį įvyko ilgai lauktos WDSF Grand Slam suaugusiųjų standartinių šokių varžybos. Absoliučiais jų nugalėtojais tapo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė (Kauno “Kaspinas”). Iš viso E. ir I. Sodeikos finale surinko 196,041 balo iš 200 galimų ir buvo arti tobulumo – tiek pagal teisėjų, tiek pagal žiūrovų vertinimo kriterijus. Nors Štutgarto publika visada itin šiltai pasitinka mūsų čempionus, tačiau šį kartą ovacijos, publikai pakylant iš savo vietų, skambėjo jau po pirmojo solo šokio.

Kaip įprasta, teisėjai geriausiai įvertino E. ir I. Sodeikų fokstrotą – finale skyrė 39,417 balo (technikos kriterijaus bendras balas – 9,917 iš 10 galimų).

Varžybų pusfinalyje šoko ir galutinėje įskaitoje 10-ąją vietą užėmė Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas”), šiame ture surinkę 171,336 balo. Visas pusfinalio poras vieną nuo kitos skyrė minimalus balų skaičius, matuojamas vienetais jau po kablelio.

WDSF Grand Slam ketvirtfinalyje šoko Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Rolo” – Kauno “Sūkurys”), kurie užėmė 19-ąją vietą. 21-oje vietoje ketvirtfinalyje buvo Karolis Burneikis ir Diana Epeykina (Kauno “Tvistas”). Varžybų aštuntfinalyje varžėsi bei galutinėje įskaitoje 47-ąją poziciją užėmė Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”).

Iš viso varžybose dalyvavo 158 duetai. Grupės sidabras atiteko F. Galuppo ir D. Pačini iš Italijos, bronza – T. Fainšil ir V. Fainšil iš Vokietijos. Likusias vietas finale atitinkamai pasidalino Danijos, Rumunijos ir Lenkijos sportininkai: D. Kolobov ir S. Bušk, R. Cojoc ir A. Matei, D. Myčka ir M. Freiberga.

Dar vienas medalis Lietuvai penktadienį iškovotas WDSF jaunių II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose. Trečiąją vietą šiame turnyre laimėjo Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”). Geriausiai – trečiosiomis vietomis – finale buvo įvertinti mūsų šokėjų samba, rumba ir džaivas.

Tarp net aštuonių porų, šokusių grupės finale, 5-oji vieta atiteko Lukui Jasinevičiui ir Meidai Kybartaitei (Vilniaus “Šokio technikos akademija”). Jiems paskutiniame ture geriausiai pavyko atlikti sambą, kurią teisėjai įvertino ketvirtąja vieta.

Jaunių II amžiaus grupės pusfinalyje 12-ąją vietą užėmė Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Ketvirtfinalyje 13 – 15-ąją vietas su Čekijos ir Vokietijos šokėjais pasidalino Povilas Dovydaitis ir Emilija Karaliūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 23-ąją užėmė Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolnikaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Grupėje iš viso šoko 105 duetai, o nugalėtojais tapo Vokietijos šokėjai Dimitrii Kalistov ir Luna Maria Albanese.

GOC jaunučių II amžiaus grupės standartinių šokių programos finale taip pat šoko dvi Lietuvos poros. Nojus Vaškys ir Auksė Stuopelytė (Klaipėdos “Žingsnis”) užėmė 4-ąją vietą, Girius Ramašauskas ir Augustė Šliažaitė (Vilniaus “AJ dance”) – 5-ąją vietą.

Jaunučių grupės varžybas pradėjo 34 poros, o nugalėtojais tapo jaunieji sportininkai iš Rumunijos – Andrei Dumitru Mircea ir Aleksandra Vasile.

Lotynų Amerikos šokių varžybose šiandien taip pat kovojo jaunimas iki 21 m. amžiaus. WDSF reitingo varžybose aukščiausią poziciją tarp Lietuvos šokėjų šioje grupėje užėmė Erikas Rutavičius ir Aneta Zenovič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 24-ąją. Grupės nugalėtojais tarp 72 dueų tapo Prancūzijos šokėjai Aksel Sampino ir Anna Zgonnikova.

Šeštadienis bus paskutinė varžybų Štutgarte diena. Dar sulauksime Lietuvos sportininkų startų, o taip pat visi šokių mylėtojai turės galimybę tiesioginės transliacijos metu (portale DanceSportTotal.com) pasigrožėti Lotynų Amerikos šokių WDSF Grand Slam turnyro finaliniais turais.

Už nuotrauką dėkojame WDSF (dance-mag.com). Ačiū.