Penktoji GOC2022 diena: finalai Lotynų Amerikos šokių varžybose

Šeštadienį – paskutiniąją varžybų Štutgarte dieną – daugiausiai dėmesio sulaukė Lotynų Amerikos šokių varžybos. Lietuvos šokėjai – jaunučiai ir senjorai – šios programos turnyruose taip pat pateko į finalus.

GOC jaunučių II Lotynų Amerikos šokių varžybose Girius Ramašauskas ir Augustė Šliažaitė (Vilniaus “AJ dance”) finale užėmė 5-ąją vietą. Mūsų duetui geriausiai sekėsi atlikti džaivą – šis šokis įvertintas ketvirtąją vieta.

Grupės pusfinalyje šoko ir 7-ąją vietą jame užėmė Nojus Vaškys ir Auksė Stuopelytė (Klaipėdos “Žingsnis”). Šioje jaunučių grupėje dalyvavo 42 poros, o nugalėtojais tapo šokėjai iš Moldovos – Vladislav Vizitiu ir Amelia Muntean.

WSDS senjorų III amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose tarp septynių porų, šokusių finale, 6-ąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė Mindaugas Baškys ir Mika Šimkūnaitė (Vilniaus “Ratuto”).

Finale atkakliai kovojus dėl penktosios vietos, M. Baškiui ir M. Šimkūnaitei teko pripažinti Vokietijos šokėjų pranašumą, tačiau mūsų poros rumba buvo įvertinta aukšta trečiąja vieta.

Iš viso senjorų varžybose šoko 58 duetai, o pirmoji vieta atiteko šokėjams iš Suomijos Petri ir Ulla Jarvinen.

Nedaug iki finalų šeštadienį pritrūko mūsų jaunimo šokėjams, kurie varžėsi GOC dešimties šokių varžybose.

8-oji vieta pusfinalyje atiteko Kiprui Burneikiui ir Liepai Samajauskaitei (Kauno “Tvistas” – Vilniaus “DaVi”), o 9-oji – Pijui Palskiui ir Ugnei Makarskaitei (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”). Pirmajasis duetas finalo vertą balų skaičių rinko, šokant Lotynų Amerikos šokius, o antrasis – standartinius.

Grupės ketvirtfinalyje, į kurį pateko net 30 porų, šoko ir keturi duetai iš Lietuvos: 19-oji vieta atiteko Arnui Endriulaičiui ir Anastasijai Pavšukovai (Kauno “Kaspinas”), 20-oji – Sauleniui Česnauskui ir Eigintei Česnauskaitei (Kauno “Sūkurys”), 26-oji – Timui Narkevičiui ir Gitai Janušauskaitei (Klaipėdos “Tendance”), 27-oji – Augustui Lopetai ir Gabijai Gumbrytei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Iš viso jaunimo grupėje varžybas pradėjo 59 poros. Aukso medalius iškovojo rumunai Stefan Aleksandu Padurariu ir Malina Elena Constandache.

GOC jaunučių I grupės standartinių šokių pusfinalyje 8 – 9-ąją vietas su Estijos šokėjais pasidalino mūsų mažieji Aleksas Janovskis ir Amadėja Milgevičiūtė (Alytaus “Alemana”). Šios grupės auksas taip pat keliauja į Rumunija, juo puošėsi Ronin Moldovan ir Zsofia Gombos. Turnyre dalyvavo 13 duetų.

WDSF jaunių I standartinių šokių varžybose tarp Lietuvos porų geriausiai sekėsi Taurui Grigaliūnui ir Emilijai Lazauskaitei (Vilniaus “Spindulys”). Ketvirtfinalyje duetas užėmė 13-ąją vietą ir vos du teisėjų vertinimo balai teskyrė juos nuo pusfinalio. Grupėje varžėsi 48 poros, o nugalėjo Latvijos šokėjai Jegors Prokins ir Polina Karimova.

Varžybos Štutgarte baigėsi WDSF suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių Grand Prix turnyru. Čia finalo sudėtis gerokai skyrėsi nuo ankstesniųjų metų.

Grupės auksą iškovojo Marius Andrei Balan ir Khrystyna Moshenska, sidabrą – Charlis Guillaume Schmitt ir Elena Salikhova, bronzą – Edgar Marcos Borjas ir Alina Novak. Kitas vietas finale pasidalino Ispanijos, Kanados ir Rumunijos sportininkai: G. Pascual ir D. A. Illes, W. Tam ir A. Novikova, I. A. Miculescu ir A. Pacurar. Tarp 175 startavusių porų, šiose varžybose Lietuvos šokėjų nebuvo.

Sveikiname visus mūsų sportininkus, kurie vasarą aktyviai treniravosi ir puikiai pasirodė vienose didžiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirajame Vokietijos čempionate!