Praėjusį savaitgalį Ispanijos Maljorkos saloje vykusiose WDSF pasaulio reitingo varžybose labai gerai sekėsi Lietuvos šokėjams: iškovotas ir ne vienas aukso medalis, ir įsiveržta į Grand Slam finalą, ir debiutuota profesionalų varžybose. Negana to, Ispanijoje pirmą kartą naudota ir nauja WDSF teisėjavimo sistema, kurią išbandė ir Lietuvos vertintoja.
Pirmiausiai, Kalvijos mieste vykusiame WDSF turnyre nudžiugino mūsų šalies jaunimas ir jauniai II. Jaunimo standartinių šokių varžybų nugalėtojais tapo Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”), kurių ne tik visi šokiai finale buvo įvertinti pirmosiomis vietomis, bet ir, žvelgiant į kiekvieno teisėjo vertinimą, ne pirmųjų vietų beveik nebuvo. P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė vienareikšmiškai pripažinti geriausia jaunimo pora šiame turnyre tarp 17 dalyvių duetų.
Net dviem pirmosiomis vietomis džiaugėsi Tauras Grigaliūnas ir Smiltė Barysaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija” ir Kauno “Tvistas”). Mūsų duetas nugalėjo ir standartinių šokių varžybose, kuriose aplenkė 19 porų, ir Lotynų Amerikos šokių varžybose, kuriose varžėsi su dar 16 duetų.
Bronzos medalį WDSF jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių programoje iškovojo Raigardas Šarauskis ir Gabrielė Aleknavičiūtė (Kauno “Tvistas), visi poros šokiai finale buvo įvertinti trečiosiomis vietomis. Lotynų Amerikos šokių varžybose R. Šarauskis ir G. Aleknavičiūtė pateko į pusfinalį ir užėmė 11-ąją vietą.
Daug dėmesio sulaukė ir naujos Lietuvos poros debiutas. WDSF Profesionalų lygoje po ketverių metų pertraukos mėgėjų sporte startavo Karol Michal Tomecki ir Santa Vlasa (LSŠF Profesionalų lyga). Visi jų šokiai finale buvo įvertinti antrosiomis vietomis, tad galutinėje įskaitoje tarp keturių startavusių duetų K. M. Tomecki ir S. Vlasa ir buvo antri. Nors teisėjai porai parašė ir nemažai pirmųjų vietų, šį kartą jie pirmenybę atidavė anglams S. Smullen ir A. Leak.
Sekmadienio vakarą daugelis nekantriai laukė WDSF Grand Slam standartinių šokių varžybų finalo. Į jį pateko Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”). Mūsiškiams pavyko aplenkti varžovus iš Danijos D. Kolobov ir S. Busk. Finale M. Bodini ir K. Charitonovaitė už visus šokius buvo įvertinti šeštosiomis vietomis.
Tarp 64 startavusių porų nugalėtojais tapo A. Glukhov ir A. Glazunova iš Moldovos, o kitas vietas finale atitinkamai išsidalino R. Cojoc ir A. Matei iš Rumunijos, D. Mycka ir M. Freiberga iš Lenkijos, V. Shurin ir A. Meshkova iš Latvijos, Sh. Yuan ir Ch. Qi iš Kinijos.
Dar du mūsų duetai – Laurynas Makarovas ir Gabija Damašiūtė (Vilniaus “Juventos” ir Kauno “Danza M”) bei Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) – aštuntfinalyje buvo 31-i ir 32-i.
Varžybose teisėjavo dvi vertintojos iš Lietuvos – Edita Gozzoli ir Dalia Vaikšnorienė. D. Vaikšnorienė, vertinusi šokėjus WDSF Grand Slam kategorijos varžybose, papasakojo ir apie naujai taikytą teisėjavimo sistemą.
“Tam tikra prasme vėl šiek tiek priartėjame prie Skating sistemos, tačiau remiamasi tais pačiais AJS kriterijais.” – sakė D. Vaikšnorienė. Naujasis vertinimas, kaip ir ankstesnysis, pradedamas taikyti nuo ketvirtfinalio iki finalo. “Pagrindinis skirtumas yra tas, kad ketvirtfinalyje ir pusfinalyje dar galima dviems poroms parašyti vienodus balus, tačiau, jeigu atsitinka taip, kad jos abi surenka po vienodą balų skaičių dėl patekimo į kitą turą, tai sistema teisėjui liepia pasirinkti, kurią iš dviejų porų vedi į kitą turą. Finale jau nebegalima poroms rašyti vienodų balų. Balai yra graduojami kas 0,1.”
Dalia Vaikšnorienė taip pat atkreipė dėmesį į pasikeitusią šokio trukmę ir vertinimo komponentus: “Ketvirtfinalyje neskirstoma atskirais komponentais, poros lyginamos tarpusavyje. Pusfinalyje jau vertinome po du komponentus kartu, t. y. techniką ir partnerystę bei muzikalumą ir choreografiją/prezentaciją. Pusfinalyje poros šoko po 1 minutę ir 55 sekundes, finale grupės šokius – irgi beveik 2 minutes, tuo tarpu solo šokio trukmė buvo 1 minutė ir 15 sekundžių. Solo šokiuose kiekvienas teisėjas vertino visus kriterijus, o grupės šokiuose teisėjai vertino po du kriterijus.”
D. Vaikšnorienės teigimu, yra svarstoma šią sistemą ateityje pritaikyti ir kitoms grupėms, visgi kol kas tai yra tik ateities planai ir sunku pasakyti, ar jie bus įgyvendinti, kol kas nėra aišku, kaip sistema pasiteisins.