Trečioji GOC2022 diena: auksas ir bronza!

Ketvirtadienį ant Atvirojo Vokietijos čempionato parketo spindėjo Lietuvos standartinių šokių šokėjai: iškovotas auksas, bronza ir ketvirtoji vieta finale!

Vakar Štutgarte daugiausiai dėmesio sulaukė profesionalų standartinių šokių varžybos – WDSF PD Super Grand Prix. Jose puikiai pasirodė LSŠF Profesionalų lygos sportininkai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva. Surinkę 189,950 balus iš 200 galimų, V. Lacitis ir V. Golodneva užtikrintai tapo grupės varžybų nugalėtojais.

Artimiausius varžovus mūsų šokėjai kiekviename šokyje lenkė apie vieno balo skirtumu, o geriausiai – 38,300 balo – teisėjai įvertino dueto fokstrotą.

Profesionalų standartinių šokių varžybose dalyvavo 29 poros. Sidabras atiteko po ilgos pertraukos ant parketo pirmą kartą žengusiems mūsų kaimynams – Latvijos šokėjams Edgarui ir Elizai Liniams. Bronza džiaugėsi Matteo Cicchitti ir Simona Brečikova iš Slovakijos. Finale taip pat šoko Danijos, Italijos ir Pietų Korėjos sportininkai.

Dar vienas džiaugsmingas rezultatas taip pat buvo paskelbtas vakar pagrindinėje Štutgarto varžybų salėje. WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus grupėje standartinių šokių programos bronzos medaliai atiteko Aurimui Meškai ir Ainei Rutkauskaitei (Kauno Editos Daniūtės šokių studija – Kauno “Sūkurys”).

Labai stipriai susikovę su pagrindiniais varžovais dėl prizinių vietų eiliškumo, A. Meška ir A. Rutkauskaitė laimėjo kvikstepą, antri buvo, šokdami Vienos valsą, treti – lėtą valsą ir fokstrotą, ketvirti – tango.

Šios grupės pusfinalyje 9 – 10-ąją vietas su Čekijos šokėjais pasidalino Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”). Ketvirtfinalyje 14-ąją vietą užėmė Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”).

Grupėje startavo 46 poros, o nugalėtojais, kaip jau įprasta šiais metais, tapo šokėjai iš Rumunijos – Cosmin Lupoaie ir Alessia Ioana Morariu.

Nedaug iki dar vieno bronzos medalio Lietuvai pritrūko GOC suaugusiųjų A klasės standartinių šokių varžybose. 4-ąją vietą jose iškovojo Domas Jakubauskas ir Gabija Damašiūtė (Kauno “Danza M”). Trečiuoju numeriu patekę į finalą, D. Jakubauskas ir G. Damašiūtė trečiąja vieta buvo įvertinti ir finale atliekant Vienos valsą; visi kiti šokiai įvertinti ketvirtosiomis vietomis.

Šioje grupėje tarp 70 startavusių porų daugiau mūsų šalies šokėjų nebuvo, o auksas bei sidabras ir vėl atiteko rumunams. Aukso medaliais čia puošėsi Robert Kis ir Sonia Maria Stelea.

Ketvirtadienį Štutgarte gerai pasirodė patys jauniausi Lietuvos sportininkai – jie varžėsi jaunučių I amžiaus grupės Lotynų Amerikos ir 6 šokių varžybose.

GOC 6 šokių varžybose arčiausiai finalo buvo ir 7-ąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė Aleksas Janovskis ir Amadėja Milgevičiūtė (Alytaus “Alemana”). Iki finalo jiems pritrūko vos vieno teisėjų vertinimo taško. Grupės pusfinalyje 10-ąją vietą užėmė Augustas Moročka ir Simona Jefimenkaitė (Jonavos “Bonus”).

Grupėje startavo 17 duetų. Nugalėtojais ir jaunučių 6 šokių grupėje tapo šokėjai iš Rumunijos – Ronin Moldovan ir Zsofia Gombos.

GOC jaunučių I grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose taip pat startavo dvi Lietuvos poros ir abi šoko pusfinalyje: A. Janovskiui ir A. Milgevičiūtei atiteko 9 – 10-oji vieta (kartu su šokėjais iš Moldovos), o A. Moročkai ir S. Jefimenkaitei – 11-oji.

Jaunučių Lotynų Amerikos šokių varžybose dalyvavo 19 duetų, o auksas atiteko sportininkams iš… Rumunijos! Šį kartą titulą laimėjo Lukas Ionut Gheorghe ir Sandra Maria Vlad.

WDSF jaunių I amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose geriausiai tarp mūsų šalies porų pasirodė Tauras Grigaliūnas ir Emilija Lazauskaitė (Vilniaus “Spindulys”) bei Augustas Varkalis ir Ugnė Matukevičiūtė (Vilniaus “AJ dance”). Ketvirtfinalyje duetai atitinkamai užėmė 15-ąją ir 18-ąją pozicijas.

Šioje WDSF reitingo grupėje dalyvavo 64 poros ir nors tarp šešių finalininkų buvo du Rumunijos duetai, auksą iškovojo parketo šeimininkai – Vokietijos šokėjai Julian Holzmann ir Yeva Liermontova.

Penktadienis Štutgarte žada būti ne mažiau įdomus: čia medalius dalinsis suaugusiųjų standartinių šokių poros, jaunučių II, jaunimo iki 21 m., suaugusiųjų A klasės Lotynų Amerikos šokių šokėjai.

Tiesiogines transliacijas iš visų Štutgarto “Lieder Halle” centro salių bus galima stebėti internete visą dieną: WWW.SPORTDEUTCHLAND.TV. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad šiandien WDSF Grand Slam standartinių šokių varžybos (nuo ketvirtfinalio) bus transliuojamos ir itin kokybišku formatu portale DANCESPORTTOTAL.COM

Linkime visiems sėkmės bei primename, kad visas nuotraukas iš #GOC2022 galima rasti portale www.GoodDance.PRO.

Visas naujienas kviečiame sekti Lietuvos sportinių šokių federacijos paskyrose Facebooke ir Instagrame, o pačios šviežiausios naujienos ir įdomiausi užkulisių kadrai – Instagramo (@dancesport.lt) Storiuose 😉