Komanda “Danė” – pasaulio čempionato finalininkė!

Penktadienį Kambrilyje vyko WDSF pasaulio čempionatai įvairių amžiaus grupių Lotynų Amerikos šokių solo komandoms. Suaugusiųjų grupėje (WDSF Adult Choreographic Latin World Championship) puikiai pasirodė Klaipėdos universiteto Lotynų Amerikos šokių komanda “Danė”, kuri užėmė 4-ąją vietą!

Iš viso čempionate startavo 17 komandų iš 10 skirtingų valstybių. Komandos “Danė” merginos, vadovaujamos trenerio Tado Romeikos, lengvai įveikė čempionato ketvirtfinalį ir pusfinalį, o į finalą pateko taip pat ketvirtuoju numeriu, keliomis šimtosiomis balo besivydamos trečiąją vietą.

Finale susiklostė įdomi ir nedažnai nutinkanti situacija. Komandos buvo vertinamos balais pagal keturis kriterijus (techniką, muzikalumą, komandiškumą, choreografiją ir prezentaciją) bei maksimaliai galėjo surinkti 40 balų – už kiekvieną kriterijų maksimalus įvertinimas galėjo būti 10.

Net trys komandos finale surinko identiškai po 27,501 balo ir visos trys, kartu su mūsiškėmis, pasidalino 4 – 6-ąsias vietas. Ant to paties laiptelio pateko ir Portugalijos bei Makedonijos šokėjai.

Aukso medaliai atiteko šeimininkams – Ispanijos komandai su 29,813 balo, sidabras – Taivano komandai su 28,688 balo, bronza – Vokietijai su 27,626 balo.

Sveikiname Ievą Dreinę, Robertą Drungilę, Guodą Endriušaitytę, Laimą Guobytę, Vanesą Komisarovaitę, Valdonę Mažeikytę, Kamilę Pociūtę Skurdelę, Viktoriją Siniakovę, Aureliją Vilkaitę.

Šiame pasaulio čempionate teisėjavo Portugalijos, Italijos, Belgijos, Rumunijos, Turkijos, Graikijos, Danijos ir Ispanijos vertintojai.

“Danės” komandos šokėja Guoda Endriušaitytė po apdovanojimo ceremonijos pasakojo, kad visos komandos buvo labai stipriai pasiruošusios: “Komandų įvaizdžiai ir kompozicijos buvo aukšto lygio. Smagu, kad konkurentai buvo iš skirtingų pasaulio šalių – net iš Kinijos, Taivano”.

Šokėjai pritarė treneris Tadas Romeika, pabrėždamas, kad šokusios net kelios ispanų komandos buvo labai temperamentingos, o Vokietijos atstovų kompozicija buvo labai techniškai sušokta. “Visų komandų įvaizdžiai buvo apgalvoti ir išpildyti. Džiaugiamės, turėję galimybę atstovauti Lietuvai Klaipėdos universiteto vardu ir tikimės, kad komandos darbas sėkmingai bus tęsiamas ir ateityje.” – kalbėjo T. Romeika.

Nors šokėja Valdonė Mažeikytė pripažino, kad kelionė buvo šiek tiek varginanti, bet, šokėjos teigimu, ispaniškas oras ir saulėtas pajūris atpirko visas kelionės su persėdimais valandas.

Negana to, mūsų komanda liko labai patenkinta organizatorių darbu. “Viskas buvo iki smulkmenų suorganizuota, sustyguota. Organizatoriai puikiai atliko savo darbą kiekviename žingsnyje. Didžiulį įspūdį mums paliko čempionato atidarymo ceremonija.” – gerų emocijų neslėpė komandos šokėja Roberta Drungilė. Komandos draugei pritarė Ieva Dreinė: “Visos komandos narės jaučiamės motyvuotos, o lūkesčiai dar didesni! Norime kitame pasaulio čempionate būti trejetuke, todėl laukia ilgas pasiruošimas!”