WDSF pasaulio reitingo varžybos Brėmene

Muzikantų miestas šiais metais buvo ganėtinai sėkmingas Lietuvos šokėjams. Gegužės 31 – birželio 2 dienomis čia vykusiame tradiciniame, tarptautiniame sportinių šokių festivalyje mūsiškiams pavyko iškovoti ir medalius, ir pateikti į finalus.

Geriausiai Brėmene šiemet pasirodė Lietuvos jaunimas ir senjorai. WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių varžybose 1-ąją vietą iškovojo Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”). Visi Prano ir Justės šokiai finale buvo įvertinti pirmosiomis vietomis, o ir tarp vienuolikos teisėjų beveik nebuvo mūsiškiams rašančių ne pirmąsias vietas.

Jaunimo grupės standartinių šokių pusfinalyje 7-ją vietą užėmė Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), Aleksandr Kutskij ir Gabrielė Uldukytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) su portugalais pasidalino 10 – 11-ąją vietas. Iš viso jaunimo standartinių šokių varžybose šoko 27 duetai.

Nugalėtojais Brėmene tapo ir senjorų II amžiaus grupės sportininkai Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno “Kaspinas”), kurie šoka standartinius šokius. Finale didesnio pasipiriešinimo iš varžovų nesulaukę Tomas ir Nerija už visus šokius buvo įvertinti pirmosiomis vietomis. Senjorų II grupės varžybose dalyvavo 35 poros.

Nors mūsų lotynistams aukso nepavyko iškovoti, tačiau į Lietuvą parvežama bronza. WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose tarp 48 porų į finalą pateko Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”) bei Karolis Čeburnis ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Jau nebe pirmą kartą atkakliausia kova šiame finale ir vyko tarp mūsiškių. Kristupas ir Liepa surinko 17 balų ir užėmė 3-ąją vietą, o Karolis ir Smiltė su 18 balų buvo 4-ieji. Grupės pusfinalyje 9-ąją poziciją užėmė A. Lopeta ir G. Gumbrytė.

WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus Lotynų Amerikos šokių varžybų finale Valerii Shylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus “Ratuto”) pateko į finalą ir buvo 6-ieji, nors už rumbą teisėjai Valerii ir Beatričei skyrė penktąją vietą. Šios grupės pusfinalyje 9-oji vieta atiteko K. Čeburniui ir S. Kozlovskytei, 10-oji – A. Lopetai ir G. Gumbrytei. Iš viso jaunimo iki 21 m. kategorijoje varžėsi 21 pora.

WDSF Rising Stars Lotynų Amerikos šokių varžybose mūsiškiams šį kartą nepavyko pateikti į finalą, tačiau per plauką nuo jo liko Augustinas Trinkus ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), užėmę 7-ąją vietą, bei K. Čeburnis ir S. Kozlovskytė, užėmę 9-ąją vietą. Augustinui ir Laurytai iki finalo pritrūko vos 3 teisėjų vertinimo balų. Šioje grupėje startavo 46 poros.

Kartu su porų varžybomis Brėmene vyko ir WDSF solo kategorijų turnyras. WDSF Female solo Lotynų Amerikos šokių jaunių II amžiaus grupės pusfinalyje šoko Goda Sadauskaitė (Klaipėdos “Tendance”), kuri galutinėje įskaitoje užėmė 9-ąją vietą tarp 20 dalyvavusių šokėjų.

Tarptautinėje vertintojų komisijoje Vokietijoje dirbo teisėjas iš Lietuvos Martynas Kūra.