Lietuviai triumfavo Lenkijoje

Kaimyninės Lenkijos Vroclavo mieste šeštadienį įvyko WDSF pasaulio reitingo varžybos “Haston Cup 2023”. Daugeliui dalyvavusių Lietuvos šokėjų jos buvo labai sėkmingos – mūsiškiai tapo nugalėtojais suaugusiųjų varžybose: tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose.

WDSF suaugusiųjų standartinių šokių varžybose 1-ąją vietą užėmė Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Rolo”). Mūsų duetas negavo nei vienos ne pirmosios vietos nei už vieną šokį.

Šioje grupėje 4-ąją vietą iškovojo Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”). Geriausiai mūsų pora šiose varžybose atliko Vienos valsą, fokstrotą ir kvikstepą. Iš viso grupėje varžėsi 23 duetai.

WDSF suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių varžybose nugalėtojais tapo Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina” ir Kauno “Sūkurys”). Gerai atlikti sambos, čia čia čia ir džaivo šokiai įrodė mūsų poros pranašumą finale prieš artimiausius varžovus – šokėjus iš Ukrainos.

Šios grupės pusfinalyje 7-8 – ąją vietas su dar viena pora iš Ukrainos pasidalino Valerii Shylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus “Ratuto”), o 9-10 – ąją su sportininkais iš Lenkijos – Dmytro Zruynovanyy ir Vestina Remeikaitė (Kauno “Danza M”). Grupės varžybose dalyvavo 20 porų.

Kaip įprasta, nuo suaugusiųjų neatsiliko jaunimo šokėjai. Lenkijoje gerai sekėsi Kristupui Mlinskui ir Liepai Rudnickaitei (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”). Pasaulio reitingo Lotynų Amerikos šokių varžybose mūsų sportininkai užėmė 1-ąją vietą tarp 24 porų, o standartinių šokių – 2-ąją tarp taip pat 24 porų.

Lietuvos atstovai iš Lenkijos taip pat parsiveža ir bronzos medalius. Juos WDSF jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių varžybose laimėjo Valerii Shylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus “Ratuto”). Grupės pusfinalyje 7-ąją vietą užėmė Ignas Muškieta ir Akvilė Navadnyčytė (Vilniaus “Ratuto”). Iš viso šios programos varžybose dalyvavo 14 duetų.

Turnyre Vroclave “Haston Cup 2023” tarptautinėje teisėjų kolegijoje dirbo ir Lietuvos vertintoja Neringa Untulienė.