Lietuvos šokėjų startai Berlyne

Tris praėjusio savaitgalio dienas Vokietijos sostinėje Berlyne vyko tarptautinis sportinių šokių turnyras “Berlin Dance Festival 2023”. Daugelio amžiaus grupių šokėjai čia varžėsi dėl WDSF pasaulio reitingo taškų, o Lietuvos sportininkams šiose varžybose sekėsi puikiai – daugelis startavusių porų pateko į finalus!

Suaugusiųjų standartinių šokių varžyboms Vokietijoje buvo suteikta WDSF World Open kategorija. Tarp 76 varžybas pradėjusių duetų 4-ąją vietą jose užėmė Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Rolo”).

Mūsų šokėjus čia aplenkė tik medalius išsidalinę Vokietijos atstovai T. ir V. Fainšil, rumunai C. Rares ir A. Matei, lenkai M. Brzozovski ir J. Mozdzonek.

Puikiai Berlyne pasirodė Lietuvos senjorai. Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno “Kaspinas”) tapo senjorai II amžiaus grupės standartinių šokių varžybų nugalėtojais tarp 93 šioje grupėje startavusių porų.

Tuo tarpu Mindaugas Baškys ir Mika Šimkūnaitė (Vilniaus “Spindulys”) senjorai III amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje užėmė 2-ąją vietą tarp 29 duetų.

Jaunimo amžiaus grupės pasaulio reitingo Lotynų Amerikos šokių varžybas pradėjo 47 poros.

3-ąją vietą šioje grupėje užėmė Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”), o 4-ąją – Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Jaunimo standartinių šokių varžybų pusfinalyje šokę A. Lopeta ir G. Gumbrytė pasidalino 8 – 9-ąją vietas tarp 27 porų.

Varžybose Berlyne tarptautinėse vertintojų komisijose teisėjavo ir mūsų šalies teisėja Dalia Vaikšnorienė.