Pasaulio reitingo varžybos Lietuvoje “Rudens taurė 2022”

Praėjusį savaitgalį dvi dienas Garliavoje vyko WDSF pasaulio reitingo ir LSŠF Lietuvos reitingo varžybos “Rudens taurė 2022”. Ilgametes tradicijas turinčio renginio metu dėl pasaulio reitingo taškų varžėsi suaugusieji standartinių šokių šokėjai, jaunimo ir jaunių II amžiaus grupių sportininkai bei jaunimo iki 21 m. amžiaus Lotynų Amerikos šokių šokėjai. Mūsų šalies sportininkams varžybos sukėlė daug teigiamų emocijų – užimta daug pačių geriausių vietų ant pakylos.

WDSF suaugusiųjų šokėjų amžiaus grupės standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko (Kauno “Sūkurys”). 2-oji vieta šioje grupėje atiteko Domui Jakubauskui ir Gabijai Damašiūtei (Kauno “Danza M”), 3-oji – Pijui Palskiui ir Ugnei Makarskaitei (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”), 5-oji – Ryčiui Skindzerai ir Agatai Pavlovai (Kauno “Sūkurys”). Kitos finalo vietos teko Estijos sportininkmas, o grupėje iš viso varžėsi 6 poros.

Dar vienas aukso medalis iškovotas WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių programoje. Nugalėtojais čia tapo Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). 2-oji vieta grupėje atiteko P. Palskiui ir U. Makarskaitei, 5-oji – Nojui Karkai ir Sofiai Ptchelintzev (Vilniaus “DaVi”).

Grupėje iš viso startavo 18 duetų. Pusfinalyje beveik visos poros buvo iš mūsų šalies ir atitinkamai pasidalino vietas: Arnas Endriulaitis ir Anastasija Pavšukova (Kauno “Kaspinas) – 7 v., Domantas Balevičius ir Dominyka Brantaitė (Kauno “Duetas” ir Vilniaus “Šokio technikos akademija”) – 8 v., Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”) bei Ivan Smirnov ir Guostė Grikštaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) – 10-11 v., Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 12 v., Nojus Grinskis ir Ieva Grybauskaitė (Kauno “Sūkurys”) – 13 v.

WDSF jaunių II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programos 1-oji vieta taip pat atiteko Lietuvos sportininkams. Ją iškovojo Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”). Toliau finale, į 2-ąją vietą praleidę Estijos šokėjus, išsirikiavo mūsiškiai: 3-oji vieta – Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė (Šiaulių “Šypsena”), 4-oji – Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolnikaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 5-oji – Povilas Dovydaitis ir Emilija Karaliūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 6-oji – Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”).

Tarp 14 startavusių duetų šios grupės pusfinalyje mūsų šokėjai išsirikiavo taip: Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”) – 8 v., Oskaras Vilimas ir Rusnė Jagminaitė (Šiaulių “Šypsena”) – 9 v., Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “Žingsnis”) – 10 v., Deivydas Kuoga ir Ieva Glebauskaitė (Kauno “Toro”) – 12 v.

WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių programos aukso medaliai iš “Rudens taurės 2022” iškeliavo į Ispaniją, o štai sidabras liko Lietuvoje. 2-oji vieta tarp 22 startavusių porų teko Rokui Kraucevičiui ir Ilzei Kaminskaitei (Vilniaus “Judesys”). 6-ąją vietą finale užėmė Erikas Rutavičius ir Aneta Zenovič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Grupės pusfinalyje Lietuvos šokėjai išsidėstė tokia eilės tvarka: A. Kuoga ir E. Abdellaoui – 7 v., A. Endriulaitis ir A. Pavšukova – 8 v., P. Palskys ir U. Makarskaitė – 9 v., A. Lopeta ir G. Gumbrytė – 10 v., Matas Joffė ir Adrijana Katinaitė (Vilniaus “Ratuto”) bei Oskaras Jonkarys ir Agnieška Ravdo (Vilniaus “Spindulys”) – 11-12 v.

WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programos 2-ąją vietą iškovojo Aleksandr Katalov ir Ieva Matulevičiūtė (Kauno “Duetas” ir Kauno “Žiburys”). 3-oji vieta atiteko J. Gedgaudui ir V. Petrenko, 4-oji – E. Rutavičiui ir A. Zenovič, 5-oji – A. Kuogai ir E. Abdellaoui, 6-oji – M. Joffei ir A. Katinaitei.

Šioje amžiaus grupėje varžėsi 11 duetų, o pusfinalyje visi šokėjai buvo iš Lietuvos: Ignas Muškieta ir Austėja Krapikaitė (Elektrėnų “Reveransas” ir Kauno “Žiburys”) – 7 v., Džiugas Ramanauskas ir Urtė Maročkaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) – 8 v., Danielius Zaborovskis ir Vytė Dzidzevičiūtė (Vilniaus “Šokių rojus”) – 9 v., Nikita Zimin ir Viltė Jakubkaitė (Zarasų “Vyja”) – 10 v., Ernestas Vaitkevičius ir Gabija Saverinaitė (Elektrėnų “Reveransas”) – 11 v.

WDSF jaunių II standartinių šokių programoje startavo 13 porų. 2-oji vieta šioje grupėje atiteko Neidui Lenkaičiui ir Izabelei Žymančiūtei (Kauno “Kaspinas”), 3-oji – G. Beinorui ir V. Beniušytei. 4-ieji grupėje buvo M. Inta ir F. Rupšytė, 5-ieji – Radvilas Sakalauskas ir Ema Kniubaitė (Vilniaus “Ratuto” ir Kauno “Kaspinas”).

Pusfinalyje Lietuvos šokėjai išsidėstė taip: Gvidas Čepaitis ir Armantė Žagelytė (Kauno “Rolo”) – 9 v., O. Vilimas ir R. Jagminaitė – 10 v.

Tarptautinėje vertintojų komisijoje dirbo net keli teisėjai iš Lietuvos: Daiva Dackevičienė, Paulius Sangavičius, Žanas Untulis, Dalia Vaikšnorienė, Eglė Visockaitė.

Gražias varžybas kartu su WDSF ir LSŠF rengė Kauno sportinių šokių klubas “Žiburys” bei jam vadovaujantys Liudmila ir Vytautas Bankauskai.

Už nuotrauką dėkojame www.kirklys.com/event (visos varžybų nuotraukos!)