Lotynų Amerikos šokių pagrindinės rinktinės stovykla

Praėjusį savaitgalį Lietuvos sporto centro komplekse “Druskininkai” vyko pagrindinės Lietuvos sportinių šokių rinktinės Lotynų Amerikos šokių stovykla, kurioje buvo pakviesti dalyvauti šių metų Lietuvos čempionato suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių grupių finalininkai.

LSŠF Vykdomojo komiteto narys, atsakingas už rinktines, Rolandas Burneikis teigė, jog šiais metais pasirinktas kiek kitoks rinktinių organizavimo formatas – Lotynų Amerikos šokių ir standartinių šokių treniruotės vyks skirtingu laiku. “Pirmą kartą po daug metų padarėme atskiras stovyklas standartistams ir Lotynistams. Tuo siekiama, kad šokėjai galėtų susikoncentruoti į vieną programą, o ir per tas tris dienas, kuomet vyksta stovykla, galima būtų vienai disciplinai skirti daugiau laiko.” – pasakojo R. Burneikis.

Šios Druskininkuose vykusios stovyklos tikslas, anot rinktinių kuratoriaus, buvo šiek tiek atverti šokėjus, padrąsinti, nes ne techninių žinių trūkumas, o galbūt pasitikėjimas savo šokiu kitą kartą yra didžiausia problema: “Mes einame teisingu keliu, galbūt tik drąsos juo žengti trūksta…”

R. Burneikis taip pat teigė, kad norėta stovykloje sukurti griežto sportinio režimo sąlygas – nuo rytinės gimnastikos iki mokėjimo atsipalaiduoti bei pailsėti. “Šį kartą stengėmės įdiegti požiūrį, kad vien šokti neužtenka, o reikia prižiūrėti ir tobulinti savo kūną.” – sakė kuratorius.

Stovykloje dirbo Lietuvos šokėjams jau pažįstami “Masažo centro” specialistai, rytines ir vakarines praktikas (“Morning Flow”, “Dynamic Movement”) vedė sporto instruktorė Agnė Girniūtė Danylė.

Tuo tarpu Lotynų Amerikos šokių grupines ir individualias pamokas vedė Constantin Vasile iš Rumunijos ir Manuela Faller iš Vokietijos. Abu treneriai sakė, kad su Lietuvos sportininkais yra pažįstami, tačiau su rinktinės formatu dirbo pirmą kartą.

M. Faller teigimu, mūsų šokėjai yra labai motyvuoti, besidomintys, smalsūs: “Šia prasme treneriui yra lengva dirbti – šokėjai pamokose įdeda savo indėlį ir aš jaučiu iš jų atgalinį ryšį.” Paklausta, ko gi palinkėtų mūsų šokėjams ir kokią pagrindinę žinutę norėtų jiems perduoti šios stovyklos metu, M. Faller nurodė, jog, jos nuomone, nieko kritiško mums netrūksta: “Žinoma, visada visiems šokėjams reikia tobulinti pagrindus, o taip pat visiems paprastai trūksta laiko įgytoms žinioms įtvirtinti. Todėl norėčiau palinkėti gauti reikimas žinias ir rasti pakankamai laiko treniruotėms, o jau tada sulaukti tinkamo momento…”

C. Vasile pritarė savo kolegei iš Vokietijos: “Aš matau porų tobulėjimą ir visiškai rimtai sakau, jog ir Lotynų Amerikos šokiuose lietuvių rezultatai gali būti tokie pat geri, kaip standartinėje programoje. Tiesiog reikia šiek tiek daugiau aiškumo ir švaros – pradedant žinute, kurią šokėjai nori perduoti teisėjams ir žiūrovams, o baigiant aiškiu savo choreografijos išdėstymu – patys turite tiksliai žinoti, ką šokote ir kodėl.”

Kitą kartą pagrindinė Lietuvos nacionalinė rinktinė bursis Birštone, kur 2024 m. rugsėjo 6 – 7 – 8 dienomis vyks standartinių šokių treniruotės.