E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė – Europos čempionato finale, K. Mlinskas ir L. Rudnickaitė bei P. Palskys ir A. Berzina – pusfinalyje

Kambrilyje ką tik baigėsi WDSF Europos čempionatas, kuriame varžėsi jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių šokėjai. Lietuvai jame atstovavo trys poros ir visoms joms šis turnyras susiklostė gana dramatiškai.

Į Europos čempionato finalą pateko šių metų šalies čempionai Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). Finale teisėjų įvertinti ketvirtosiomis vietomis už lėtą valsą, Vienos valsą ir fokstrotą bei trečiosiomis vietomis už tango ir kvikstepą, Edvardas ir Gabija galutinėje įskaitoje užėmė 4-ąją vietą ir liko per mažą žingsnį nuo podiumo. Čempionato ketvirtfinalyje Lietuvos šokėjai lenkė antrosios ir trečiosios vietos laimėtojus, pusfinalyje aplenkė antrąją vietą, o su trečiąja į finalą keliavo, dalindamiesi antrąją poziciją.

Tuo tarpu taip pat minimalus atstumas dar dvi Lietuvos poras skyrė nuo finalo. Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”) bei Pijus Palskys ir Anna Berzina (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”) pasidalino 7 – 8-ąją vietas. Abi poros pusfinalyje surinko po 17 taškų, o paskutinė į finalą patekusi pora surinko 19. Beje, ankstesniuose turuose tiek Kristupui ir Liepai, tiek Pijui ir Annai buvo pavykę aplenkti kai kurias finalo poras.

Svarbu, kad E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė pagerino šios kategorijos savo praėjusių metų rezultatus tiek Europos čempionate (6-oji vieta), tiek pasaulio čempionate (8-oji vieta). K. Mlinskas ir L. Rudnickaitė pernai buvo šokę šios grupės pasaulio čempionate ir šiemet iki 7-osios vietos pakilo net iš 22-os pozicijos.

Šio čempionato auksas buvo skirtas Lucai Teodor Butnaru ir Juliai Denisai Bidicai iš Rumunijos, sidabras – taip pat Rumunijos atstovams Serban Constantin Clit ir Aurorai Gioncadai, bronza – Marc Mateos ir Juliai Kruger iš Ispanijos. Penktoji ir šeštoji vietos atiteko dar vienai Ispanijos porai ir Čekijos sportininkams. Iš viso čempionate dalyvavo 35 poros, kurioms teisėjavo vertintojai iš Rumunijos, Ispanijos, Belgijos, Austrijos, Estijos, Latvijos, Prancūzijos ir Italijos. Taip pat komisijoje dirbo teisėja iš Lietuvos Eglė Visockaitė Damaševičienė.