Dominikai Banevič Europos žaidynėse atiteko bronza

Antradienio vakarą bene emocingiausi Europos žaidynių finalai vyko Lenkijos Naujojo Sončo mieste, kur varžėsi breiko šokėjai. Mūsų šalies jaunajai breiko žvaigždei Dominikai Banevič – Bgirl Nickai čia atiteko bronzinis apdovanojimas.

Turnyro pradžioje, pirmadienį, breiko šokėjai jėgas pasitikrino grupių varžybose, kuriose startavo visi Europos žaidynėse vietas užsitikrinę sportininkai – po 16 merginų ir vaikinų. Dominika Banevič – Bgirl Nicka šoko B grupėje kartu su varžovėmis iš Belgijos, Vokietijos ir Lenkijos. Be didesnio vargo Lietuvos šokėja tapo grupės nugalėtoja. Kitose grupėse pirmos buvo breikerės iš Italijos, Nyderlandų ir Ukrainos.

Po dvi geriausias šokėjas iš keturių grupių teisėjai pakvietė į tolimesnes antradienio kovas. Ketvirtfinalyje Bgirl Nicka susitiko su Prancūzijos šokėja Sya Dembele – Bgirl Syssy. S. Dembele, šių metų Europos čempionato bronzos laimėtoja, nusileido Europos čempionei D. Banevič. Dviejų turų kovoje lietuvės pranašumas įvertinas rezultatu 2:0 (pirmajame ture septyni teisėjai, o antrajame – visi devyni – mūsiškei skyrė pergalę). Galutinėje įskaitoje Bgirl Syssy tenkinosi septintąja vieta ir tarsi įrodė, kad breiko varžybų rezultatai gali būti labai permainingi.

Pusfinalyje Dominika Banevič susitiko su Europos vicečempione, atstovaujančia Ukrainai, Ana Ponomarenko – Bgirl Stefani. Šių metų gegužės pradžioje abi sportininkės varžėsi Europos čempionato finale Ispanijoje, kur tą kartą beveik sausu rezultatu (3:0) laimėjo mūsiškė.

Deja, šį kartą po itin atkaklios kovos, teisėjai kelią į finalą atvėrė Ukrainos šokėjai. Pirmąjį pusfinalio kovos turą laimėjo Bgirl Nicka, surinkdama 5 teisėjų balus iš 9 galimų. Antrojo turo laimėtoja 8 teisėjai norėjo matyti Bgirl Stefani. Lemiamas trečiasis pusfinalio turas baigėsi rezultatu 4:5 ukrainietės naudai. Taigi, vos vieno teisėjo balsas paskutiniame ture nulėmė, jog šį kartą Nickai teko šokti mažajame finale dėl bronzos.

Dominika Banevič neslėpė nusivylimo pusfinalio rezultatu. „Manau, kad pirmąjį ir trečiąjį turus tikrai turėjau laimėti aš… Bet yra kaip yra, negaliu skųstis. Šiose varžybose visi jautėme didelį spaudimą dėl kelialapio į Paryžių. Šį kartą man to padaryti nepavyko, bet iškovosiu jį kitą kartą. Darysiu viską ir stengsiuosi iš visų jėgų.“ – kalbėjo jaunoji sportininkė, likusi patenkinta savo pasirodymu.

Kitas kartas vėl susirungti dėl tiesioginio olimpinio kelialapio Bgirl Nickos laukia jau labai netrukus – rugsėjo mėnesį pasaulio čempionate Belgijoje. Nepaisant to, šiuo metu būdama olimpinės atrankos reitingo trečiojoje vietoje, Nicka greičiausiai galėtų patekti į olimpiadą ir per kvalifikacinių varžybų atrankos sistemą.

Nenudžiuginęs pusfinalis nesutrukdė Dominikai užtikrintai pasirodyti kovoje dėl Europos žaidynių bronzos. Ir vėl stipriai sušokusi pirmąjį bei trečiąjį turus, bronzinį apdovanojimą ji išplėšė rezultatu 2:1 (7:2, 3:6, 6:3). Lietuvos šokėjos priešininke čia tapo italė Antilai Sandrini – Bgirl Anti, per žingsnį nuo podiumo buvusi ir Europos čempionate.

„Gaila, kad Lenkijoje pasikartojo Mančesterio scenarijus…“ – sakė Bgirl Nicka, prisimindama 2022 m. Europos čempionatą. „Ten lygiai taip pat per plauką neprasibroviau į finalą. Tuomet kovojau su Antilai. Bet galiu ir pasidžiaugti, kad po to visus kartus italę aplenkiau. Tarp šių elitinių sportininkių tiesioginėje akistatoje man nepavyksta susitikti tik su vienintele – Bgirl India – o šitos kovos labai laukiu.“ – drąsiai kalbėjo mūsų šokėja.

Būtent India Dewi Sardjoe – Bgirl India tapo 2023 m. Europos žaidynių nugalėtoja ir namo į Nyderlandus išvažiavo užsitikrinusi vietą Paryžiaus olimpiadoje. Finale rezultatu 3:0 (2:7, 0:9, 0:9) ji nugalėjo A. Ponomarenko.

Nepaisant šį kartą nevisiškai pasiektų tikslų, Lenkijoje suorganizuotos vienos aukščiausio rango breiko varžybų Dominikai Banevič paliko ir daug pozityvių įspūdžių: „Buvo daug žiūrovų. Džiugina tas momentas, kad žmonės renkasi žiūrėti breiko, yra susidomėjimas. Man asmeniškai žiūrovai suteikia energijos. Atiduodama visas jėgas, jaučiau salės atgalinį ryšį, girdėjau, kaip mane palaikė. Mums, šokėjams, žiūrovų palaikymas yra labai svarbus.“

O šį kartą netoli Lietuvos vykusios varžybos pritraukė tikrai didelį būrį mūsų šalies sirgalių. Tarp 2500 žiūrovų iš visos Europos salėje buvo daug žalios spalvos salelių – taip puošėsi trispalvėmis mojuojantys, neseniai šešioliktąjį gimtadienį atšventusią Nicką palaikantys sporto aistruoliai. Su visu būriu palaikytojų atvyko ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinio sporto direkcijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė, Lietuvos sportinių šokių federacijos pirmasis viceprezidentas Virginijus Visockas ir generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė.

Tiek mūsų sportininkę, tiek sirgalius itin nudžiugino prie visų prisijungusi LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė, kuri taip pat dalyvavo apdovanojimo ceremonijoje ir Dominikai Banevič užkabino medalį.

Beje, apdovanojimų ceremoniją šiek tiek sutrikdė nesusipratimas, kuomet Nyderlandų himno metu virš aukščiausios, pirmosios pakylos buvo iškelta Lietuvos vėliava. Po per salę nuvilnijusio šlamesio, vėliavos greitai buvo pakeistos.

Tuo tarpu sportinės intrigos Lenkijoje netrūko ir vyrų breiko varžybose. Viso turnyro metu stipriai lyderiavo ilgametis publikos ir teisėjų favoritas Menno van Gorp – Bboy Menno, taip pat atstovaujantis Nyderlandams. Šiek tiek netikėtai finale rezultatu 2:1 (6:3, 4:5, 5:4) jį aplenkė atletiškumu išsiskyręs Prancūzijos sportininkas Danis Civil – Bboy Dany. Vyrų varžybų bronza iškeliaus į Austriją, nes atiteko šios šalies šokėjui Fouad Ambelj – Bboy Lil Zoo.

Europos žaidynėse breiko turnyro metu šokėjus vertino teisėjai iš Ispanijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Austrijos, Lenkijos, Danijos, Vokietijos, Italijos ir Kipro.

Nuotrauka: Kipras Štreimikis / LTOK (ačiū!)