Prancūzijoje – stulbinantis breiko šokėjos D. Banevič pasirodymas!

Ketvirtadienį Prancūzijos Monpeljė mieste įvykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) „Breaking for Gold“ serijos pasaulio taurės varžybose ir vėl planetos breiko elitą sužavėjo penkiolikametė iš Lietuvos. Dominika Banevič – Bgirl Nicka (Vilniaus “Ratuto”) iškovojo sidabro medalį, tačiau šis pasaulio taurės etapo rezultatas pačią sportininkę nudžiugino gal net labiau ne vos prieš dvi savaitės iškovotas Europos čempionės titulas.

Dominikos Banevič teigimu, buvo labai smagu ir svarbu tapti Europos čempione, tačiau pastaruoju metu mūsų sportininkės akiratyje buvo varžovės iš Japonijos. Šiais metais jau įvykusiuose „Breaking for Gold“ pasaulio taurės etapuose Japonijoje ir Brazilijoje Dominikai galimybę patekti ant prizininkų pakylos vis užkirsdavo 2022 m. pasaulio čempionė Ami Yuasa – Bgirl Ami. Lietuvos šokėjai Japonijos ir Brazilijos etapuose atrankos taisyklės vis lemdavo susitikti su A. Yuasa pusfinalyje, ketvirtfinalyje arba netgi dar anksčiau.

Šį kartą Prancūzijoje istorija pasikartojo, tačiau mūsų sportininkė aplenkė Bgirl Ami pusfinalyje rezultatu 2-1 ir pateko į finalą. Finale jau laukė Kinijos breiko šokėja Liu Qingyi – Bgirl 671. L. Qingyi yra 2022 m. pasaulio vicečempionė ir šių metų taurės varžybų Japonijos etapo nugalėtoja.

Nors finale Bgirl Nickai kol kas teko pripažinti Bgirl 671 pergalę, mūsų sportininkė džiaugiasi pagaliau įveikusi Bgirl Ami, kuri iki šiol galėjo drąsiai vadintis viena geriausių planetos breiko šokėjų ir šio vardo buvo nusipelniusi per beveik 20 karjeros metų. Ankstesniame ture D. Banevič rezultatu 2-0 aplenkė dar vieną patyrusią japonę Ayumi Fukushimą – Bgirl Ayumi, kuri yra praėjusių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoja.

„Džiaugiamės abi!” – neslėpė varžybose Dominiką visuomet palaikanti mama Alina Banevič. „Nickai už rezultatą, laimėtą vietą visuomet yra svarbiau, su kuo ji kovojo, ką aplenkė. Ami ir Ayumi yra labai patyrusios varžovės iš stiprią breiko mokyklą turinčios Japonijos. Šį kartą malonu ir tai, kad teisėjų komisijoje dirbo autoritetingi specialistai. Jų pripažintas Nickos pranašumas – didelio jos darbo ir progreso įrodymas. Kaip ir visi 6 turai, laimėti Round Robin.“ – pasakojo A. Banevič.

Vyrų varžybų medalius Prancūzijoje atitinkamai pasidalino Kanados šokėjas Philip Kim – Bboy Wizard, Japonijos atstovas Shigeyuki Nakarai – Bboy Shigekix, amerikietis Miguel Angel Rosario – Bboy Gravity.

Jau kitą savaitgalį Dominikos Banevič – Bgirl Nickos šokį bus galima išvysti ir Lietuvoje. Gegužės 27 d. Kėdainių arenoje vyks 2023 m. Lietuvos breiko ir hiphopo čempionatas. Po jo, birželio mėnesį, sportininkės lauks atsakingas startas Europos žaidynėse.