Ketvirtoji GOC diena: emocijų kupina atmosfera

Penktadienį Štutgarte ant parketo žengė suaugusiųjų standartinių šokių, jaunimo iki 21 m. amžiaus ir jaunių II Lotynų Amerikos šokių atlikėjai. Žiūrovai taip pat galėjo gėrėtis parodomąja programa, kurioje daugiausiai buvo lietuviškų vardų ir veidų.

WDSF suaugusiųjų standartinių šokių Grand Slam serijos varžybose Lietuvos šokėjams sekėsi labai gerai, nors finalo kol kas jaunosios kartos mūsų sportininkams nepavyko pasiekti.

Pusfinalyje Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”) užėmė 8-ąją vietą (174,584 balo), o Georgy Kalashnikov ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas”) – 9-ąją (173,584 balo).

Mažo žingsnio iki pusfinalio trūko ir Simono Seikausko bei Liucijos Norušaitės (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”) duetui. Ketvirtfinalyje surinkę 169,748 balo, Simonas ir Liucija užėmė 14-ąją vietą.

Dar dvi jaunos mūsų šalies poros varžėsi dėl penktojo turo: Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”) užėmė 48 – 49-ąją vietą, Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno “Sūkurys”) – 50 – 52-ąją vietą.

Iš viso WDSF Grand Slam standartinių šokių varžybose dalyvavo 194 poros. Nugalėtojais čia užtikrintai tapo Moldovos atstovai A. Glukhov ir A. Glazunova. Tačiau dėl antrosios ir penktosios pozicijų virė labai permaininga kova, vertinimai buvo labai panašūs, o vietos keitėsi bene po kiekvieno šokio – ši situacija suteikė platų spektrą emocijų ne tik patiems sportininkams, bet ir žiūrovams.

Sidabras atiteko R. Cojoc ir A. Matei iš Rumunijos, bronza – D. Kolobov ir S. Busk iš Danijos. Kitas vietas atitinkamai išsidalino V. Shurin ir A. Meshkova iš Latvijos, D. Mycka ir M. Freiberga iš Lenkijos, Y. Shaoyang ir Q. Chongxuan iš Kinijos. T. ir V. Fainšil varžybose nedalyvavo dėl traumos.

WDSF jaunių II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose startavo kelios mūsų šalies poros, o varžybų ketvirtfinalyje šoko Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”), kurie galutinėje įskaitoje užėmė 22 – 23-ąją vietą. Šios grupės medalius išsidalino I. Marynich ir M. Petrova iš Kipro, M. T. Padurean ir A. Stanciu iš Rumunijos, J. Prokins ir P. Karimova iš Latvijos. Iš viso grupėje varžėsi 123 poros.

WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus varžybose dalyvavo 132 duetai. Iš Lietuvos porų į ketvirtfinalį pateko ir 20-ąją vietą užėmė Karolis Čeburnis ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupės nugalėtojais tapo Armėnijos atstovai Y. Kiselev ir S. Filipchuk.

Parodomojoje penktadienio vakaro programoje Štutgarte žibėjo Lietuvos šokėjai. Su jiems itin brangia publika čia atsisveikino 15 metų be pertraukų šiose varžybose dalyvavę Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva. Įdomų numerį kartu parengė standartinių ir Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionai Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė bei Marius Andrei Balan ir Kristina Moshenska. Su parodomąja programa žiūrovams pasirodė ir Vokietijai atstovaujantys parodomosios programos pasaulio čempionai Alexandru Ionel ir iš Lietuvos kilusi bei mūsų šaliai ilgai atstovavusi Patricija Ionel.

Šeštadienis bus paskutinė atvirojo Vokietijos čempionato diena ir čia neabejotinai daugiausiai dėmesio sulauks WDSF suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių Grand Slam varžybos.

Grand Slam varžybos tiesiogiai transliuojamos ir internete: http://www.DanceSportTotal.com