WDSF 10 šokių pasaulio čempionatas

Šeštadienį Slovakijos sostinėje Bratislavoje įvyko WDSF 10 šokių pasaulio čempionatas suaugusiųjų amžiaus grupės sportininkams.

Lietuvai šiame čempionate atstovavo Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”). Galutinėje įskaitoje mūsų šokėjai užėmė 20-ąją vietą, iš viso surinkę 295,552 balo.

L. Makarovui ir K. Ambrazevičiūtei čempionate geriau sekėsi atlikti standartinius šokius – vidutiniškai kiekvienas šokis buvo įvertintas 31 balu. Po kiek daugiau nei 28 balus už kiekvieną šokį duetas rinko Lotynų Amerikos šokių programoje.

Mūsų sportininkams šis čempionatas buvo debiutinis suaugusiųjų amžiaus grupėje.

Naujaisiais planetos čempionais Bratislavoje tapo Izraelio šokėjai Andrea Roccatti ir Marika Odikadze (347,032 balo). Po itin įtemptos kovos jiems nusileido ir pasaulio vicečempionų titulą apgynė Ukrainos atstovai Earle Williamson ir Veronika Myshko (346,918 balo). Bronzos medaliai atiteko Moldovos sportininkams – jais puošėsi Vladislav Untu ir Polina Baryshnikova (342,950).

Kaip neretai atsitinka 10 šokių disciplinos varžybose, taip ir šiame čempionate intriga – kas taps pasaulio čempionais – išliko iki paskutinės akimirkos.

Izraelio šokėjai nedideliu balų skirtumu laimėjo visus penkis standartinius šokius. Pirmoji vieta, šokant sambą, atiteko Moldovos atstovams, antroji – Ukrainos, o trečioji – Izraelio. Čia čia čia ir pasodoblį laimėjo ukrainiečiai, pirmąją vietą už rumbą pasidalinę su kaimynais iš Moldovos. Visgi, A. Roccatti ir M. Odikaze išplėšė pergalę, puikiai atlikdami džaivą, kurį pasirinko ir savo padėkos šokiui.

Kitas vietas pasaulio čempionato finale atitinkamai pasidalino A. Fazullin ir K. Iwanska iš Lenkijos, E. ir A. Williamson iš Danijos, M. Stec ir E. Popova iš Slovakijos. Iš viso varžybose šoko 33 duetai.