WDSF ir DSE reitingų varžybos Slovakijoje

Nors šių metų varžybinis sezonas tikrai labai ilgas ir norintieji beveik be pertraukų gali dalyvauti turnyruose visą vasarą, visgi nemažai daliai mūsų šokėjų prieš trumpą atokvėpį paskutinėmis varžybomis dažnai tampa tradicinis turnyras Slovakijos Košicės mieste. Šiemet čia buvo surengtos WDSF pasaulio reitingo varžybos, DSE Europos reitingo varžybos, Europos čempionatas senjorams ir pasaulio čempionatas profesionalams.

Tarp Lietuvos šokėjų šį kartą geriausiai sekėsi mūsų jauniesiems sportininkams. DSE reitingo varžybose 2-ąją vietą iškovojo jaunių II grupės standartinių šokių šokėjai Vincentas Mozūra ir Vanesa Šustikaitė (Vilniaus “Cafe Latino”). Už tango įvertinti pirmąja vieta, tačiau už kvikstepą – trečiąja, Vincentas ir Vanesa finale surinko 10 balų ir iškovojo tvirtą sidabrą. Lotynų Amerikos šokių varžybose Vincentas ir Vanesa finale užėmė 5-ąją vietą, kurią jiems lėmė geriau atlikti samba, čia čia čia ir džaivas. Jaunių II amžiaus grupės kategorijose dalyvavo po 18 porų.

Sidabru Slovakijoje pasipuošė ir mūsų jaunučiai. Joris Baniulis ir Simona Jefimenkaitė (Jonavos “Bonus”) šio tauriojo metalo medalius iškovojo taip pat standartinių šokių varžybose, už visus keturis šokius įvertinti antrosiomis vietomis. Lotynų Amerikos šokių reitingo varžybose Joris ir Simona džiaugėsi bronzos medaliais, nes taip pat už visus keturis šios programos šokius buvo įvertinti trečiosiomis vietomis.

Jaunučių grupėse atitinkamai startavo 11 ir 13 duetų. Abiejų programų pusfinaliuose šoko ir standartinių šokių varžybose 7-ąją, o Lotynų Amerikos šokių – 8-ąją vietas užėmė Elijus Mockus ir Ugnė Eitutytė (Kauno “Rolo”).

WDSF pasaulio reitingo varžybose gerai sekėsi Lietuvos jaunimo amžiaus grupės šokėjams. Standartinių šokių programos finale šoko Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė (Panevėžio “Rumba”) bei Gvidas Čepaitis ir Armantė Žagelytė (Kauno “Rolo”). Orestas ir Katrina finale buvo 5-ieji, Gvidas ir Armantė – 7-ieji. Orestą ir Katriną teisėjai šiame finale geriau vertino už abu valsus ir kvikstepą, o Gvidą ir Armantę – už lėtą valsą.

Grupės pusfinalyje 11-ąją vietą užėmė Vakaris Pilka ir Saulė Endriukaitytė (Vilniaus “Cafe Latino”). Grupėje varžėsi 32 poros.

Lotynų Amerikos šokių jaunimo amžiaus grupės finale šoko Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “DS dance”), kurie užėmė 5-ąją vietą. Geriausiai – ketvirtosiomis vietomis – šiose varžybose Kajus ir Kamilė buvo įvertinti už sambą ir pasodoblį. Šioje grupėje dalyvavo 28 poros.

Kaip ir Europos čempionate šeštadienį, taip ir WDSF reitingo varžybose sekmadienį mažos sėkmės iki finalo pritrūko mūsų senjorai III amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių šokėjams Mindaugui Baškiui ir Mikai Šimkūnaitei (Vilniaus “Spindulys”). Šokėjai per plauką liko nuo finalo ir galutinėje varžybų įskaitoje buvo 7-ieji tarp 19 duetų.

Košicėje teisėjavo didelės tarptautinės vertintojų kolegijos, kuriose dirbo teisėjas iš Lietuvos Remigijus Suslavičius.