WDSF pasaulio reitingo varžybos “Klaipėda Open 2024”

Praėjusį savaitgalį Lietuvoje vyko tradicinės sportinių šokių varžybos “Klaipėda Open 2024”. Kartu su Lietuvos reitingo grupėmis, jaunimo ir jaunių II amžiaus grupių šokėjai uostamiestyje varžėsi WDSF pasaulio reitingo turnyre.

Geriausiai namuose sekėsi jaunimo šokėjams Kiprui Kūrai ir Elzei Gintvilei Valiūnaitei (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”). Pora tapo nugalėtojais ir standartinių, ir Lotynų Amerikos šokių varžybose, o visi dueto šokiai finaluose buvo įvertinti pirmosiomis vietomis.

Jaunimo standartinių šokių varžybų pusfinalyje kelios Lietuvos poros išsidėstė viena po kitos: Gvidas Čepaitis ir Armantė Žagelytė (Kauno “Rolo”) – 9-oji vieta, Andrei Kobrynets ir Evita Ivanauskaitė (Vilniaus “DaVi” ir Kauno “Tvistas”) – 10-oji vieta, Mindaugas Tomas Gylys ir Luka Jankauskaitė (Vilniaus “Spindulys”) – 11-oji vieta, Vakaris Pilka ir Saulė Endriukaitytė (Vilniaus “Cafe Latino”) – 12-oji vieta.

Jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybų pusfinalyje 10-ąją vietą užėmė pirmą kartą pasaulio reitingo varžybose startavęs naujas duetas – Ignas Ratkevičius ir Rusnė Jagminaitė (Šiaulių “Šypsena”). Jaunimo varžybose atitinkamai dalyvavo 15 ir 22 poros.

Jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybų finale 5-ąją vietą užėmė Augustas Lukoševičius ir Airina Brikmanytė (Vilniaus “DaVi” ir Kauno “Santaka”). Visi poros šokiai lemiamame ture buvo įvertinti penktosiomis vietomis, o fokstrotas – 4,5.

Tarp 20 šioje grupėje dalyvavusių porų pusfinalyje Vincentas Mozūra ir Vanesa Šustikaitė (Vilniaus “Cafe Latino”) buvo 9-ti, o Deividas Šostak ir Indrė Žukauskaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 12-ti.

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių finale 6-ąją vietą užėmė Augustas Varkalis ir Emilija Marcinkevičiūtė (Vilniaus “AJ dance” ir Kauno “Tvistas”), nors poros tango finale buvo įvertintas ir penktąja vieta.

Šios grupė pusfinalyje 11-oji vieta atiteko Augustinui Patockui ir Vėtrūnei Adomavičiūtei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 12-oji – V. Mozūrai ir V. Šustikaitei. Grupės varžybose dalyvavo 23 poros.

WDSF pasaulio reitingo grupėms šiose varžybose teisėjavo ir Lietuvos vertintojai Vytautas Bankauskas, Rolandas Burneikis, Daiva Dackevičienė, Remigijus Suslavičius, Neringa Untulienė.

Varžybas “Klaipėda Open 2024” kartu su Pasaulio ir Lietuvos sportinių šokių federacijomis uostamiesčio “Švyturio” arenoje rengė 25-ąjį veiklos gimtadienį šiemet švenčiantis sportinių šokių klubas “Žingsnis” bei jo vadovai Ramunė ir Martynas Kūrai.

Nuotrauka: http://www.KirkysEvent.com – visos varžybų nuotraukos! Ačiū!