WDSF pasaulio reitingo varžybos Vupertalyje

Praėjusį savaitgalį Vokietijos Vupertalio mieste įvyko tradicinis liepos mėnesio WDSF pasaulio reitingo turnyras. Lietuvos šokėjai čia iškovojo ir auksą, ir sidabrą, ir bronzą.

Aukso medalius iš Vokietijos parsiveža senjorai II amžiaus grupės standartinių šokių šokėjai Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno “Kaspinas”). Visi penki dueto šokiai finale buvo įvertinti pirmosiomis vietomis.

Šios grupės antroji vieta atiteko prancūzams L. Lepreux ir Ch. Milleville, trečioji – ispanams V. M. Vidal ir R. M. Perello. Finale taip pat šoko poros iš Vokietijos ir Italijos. Iš viso grupės varžybose dalyvavo 87 duetai.

Su sidabru į Lietuvą grįžta Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno “Sūkurys”). 2-ąją vietą jie iškovojo jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių varžybose, o finale visi Aurimo ir Ainės šokiai buvo įvertinti antrosiomis vietomis.

Grupės nugalėtojais tapo Armėnijos atstovai Y. Kiselev ir S. Filipchuk, bronza atiteko latviams K. Kokins ir K. K. Dimante. Finale taip pat šoko Vokietijos ir Slovėnijos duetai, o varžybas pradėjo 14 porų.

Bronzą Vokietijoje iškovojo vilniečiai. 3-oji vieta jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių varžybose skirta Pranui Mitkui ir Justei Jančiūnaitei (Vilniaus “DaVi”). Šią vietą teisėjai duetui skyrė už visus finalo šokius. Mūsiškius grupėje aplenkė tik izraeliečiai J. M. Ibanez ir E. Brener bei latviai R. Krivins ir M. Golubeva. Finale dar šoko Lenkijos, Vokietijos bei kitas Latvijos duetas.

Iš viso jaunimo grupėje dalyvavo 24 poros, o pusfinalyje šoko daugiau Lietuvos atstovų. Galutinėje įskaitoje 11-ąją vietą jaunimo grupėje užėmė Julius Išganaitis ir Austėja Tereikytė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija), 12-ąją – Rytis Ašeriškis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija).

Tuo tarpu Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė taip pat pateko ir į Lotynų Amerikos šokių varžybų finalą, kuriame tarp 37 porų užėmė 6-ąją vietą. Šioje grupėje medalius atitinkamai išsidalino vokiečiai D. Kalistov ir L. M. Albanese, lenkai K. Tygielski ir V. Minkova, latviai R. Krivins ir M. Golubeva.

Suaugusieji šokėjai Vupertalyje varžėsi WDSF World Open NS kategorijos varžybose.

Standartinių šokių programoje 8-ąją vietą tarp 96 porų užėmė Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”), 21-ąją – Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”), 26-ąją – Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė.

Grupės nugalėtojais tapo Moldovai atstovauti pradėję A. Glukhov ir A. Glazunova. 2-oji vieta atiteko Vokietijos atstovams T. ir V. Fainšil, 3-oji po atkaklios kovos – rumunams R. Cojoc ir A. Matei. Kitos finalo vietos išsidėstė taip: 4-oji – D. Kolobov ir S. Busk iš Danijos, 5-oji – D. Mycka ir M. Freiberga iš Lenkijos, 6-oji – M. Ilčiukas ir D. Grigore iš Rumunijos.

Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių varžybose Lietuvos poros nedalyvavo. Finalinis šešetukas čia išsidėstė atitinkamai: M. A. Balan ir K. Moshenska iš Vokietijos, M. B. Rohde ir S. Sorensen iš Danijos, A. Balandin ir A. Salita iš Vokietijos, V. Torremade ir M. D. Morite iš Latvijos, E. Kondratenko ir M. L. Funch iš Danijos, D. Dingis ir A. A. Gigli iš Vokietijos. Šias varžybas pradėjo 108 poros.

Tarptautinėje teisėjų komisijoje Vokietijoje dirbo Lietuvos vertintoja Edita Gozzoli.