Europos jaunimo čempionate: pusfinalis ir ketvirtfinalis

Šeštadienį Vokietijos Miulheimo prie Rūro mieste įvyko WDSF 2021 m. Europos Lotynų Amerikos šokių jaunimo čempionatas. Lietuvai jame atstovavo dvi poros ir iškovojo vietas pusfinalyje bei ketvirtfinalyje.

Galutinėje Europos čempionato įskaitoje į pusfinalį pateko ir 12-ąją vietą jame užėmė Kajus Domarkas ir Brigita Chmelevskytė (Vilniaus “DaVi”). Visus penkis mūsų dueto šokius visuose turuose teisėjai įvertino gana panašiai.

Arnas Endriulaitis ir Austėja Vaičekauskaitė (Kauno “Kaspinas”) pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį ir galutinėje įskaitoje užėmė 23-ąją vietą. Vėlgi – visi penki poros šokiai buvo įvertinti panašia balų suma.

2021-ųjų metų Europos čempionais tapo Rusijos šokėjai Jaroslavas Kiseliovas ir Sofija Filipčiuk. Antroji vieta atiteko sportininkams iš Rumunijos – Stefanui Marai ir Marijai Nečiule. Trečiąja Europos čempionato vieta džiaugėsi Davidas Dženeris ir Elizabeta Tuigunov, atstovaujantys Vokietijai.

Finale taip pat šoko ir vietas atitinkamai pasidalino Rusijos, Moldovos ir Ispanijos šokėjai. Iš viso Europos čempionate dalyvavo 41 duetas.

Teisėjų kolegijoje dirbo Moldovos, Čekijos, Vokietijos, Ispanijos, Rusijos, Italijos, Serbijos ir Nyderlandų vertintojai, o taip pat teisėjas iš Lietuvos Martynas Kūra.