Ilgas ir rimtas savaitgalis: pasaulio ir Europos čempionatai Portugalijoje, Armėnijoje ir Ispanijoje bei WDSF varžybos Kaune

Ši savaitgalį itin daug Lietuvos šokėjų išvyko į atsakingus startus užsienyje ir varžytis pradės jau penktadienį, o paskutinių rezultatų sulauksime sekmadienio naktį. Negana to, abi savaitgalio dienas ir Kaune vyks WDSF pasaulio reitingo bei Lietuvos reitingo varžybos. Tačiau namuose likę mūsų porų ir solo šokėjų sirgaliai beveik viską galės tiesiogiai stebėti internete!

Į suaugusiųjų 10 šokių pasaulio čempionatą Portugalijoje išvyko Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė iš Garždų “Rolinos” ir Kauno “Sūkurio”. Šokėjai ir juos lydintis treneris Donatas Vėželis sakė, kad jaučiasi gerai, o keliauti sekasi labai linksmai. “Gal kiek esame pavargę po aštuonerių varžybų maratono, bet esame pasiruošę, nusiteikę kovingai, todėl viskas bus gerai.” – kelionės metu sakė Ugnė. Einoras pritarė partnerei ir pabrėžė, kad ruoštasi daug: “Esame puikios formos – nusiteikę ir pasirodyti, ir pasimėgauti.”

Tiesioginė transliacija iš Portugalijos (lapkričio 11 d.): http://www.DanceSportTotal.com (visi turai), YouTube kanalas DanceSportTotal https://www.youtube.com/@DanceSportTotal (1/4, 1/2 ir finalas).

Į jaunimo Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionatą Armėnijos sostinėje Jerevane buvo deleguoti Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė iš Klaipėdos “Žingsnio” ir Vilniaus “Ratuto” bei Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė iš Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurio”.

Kiprą ir Elzę treniruojanti Ramunė Kūrienė penktadienio rytą teigė, kad dar tik ruošiasi kelionei – čempionatas vyks sekmadienį. “Mūsų pasiruošimas buvo sklandus, nors sezonas tikrai labai intensyvus. Tad skyrėme dėmesio ne tik treniruotėms, bet ir tinkamam atsistatymui po jų. Tokiame intensyvume labai svarbu, kad šokėjai nebūtų pervargę, turėtų jėgų.” – Kipro ir Elzės pasiruošimo niuansus komentavo trenerė.

Kad jaunimui šis laikas tikrai labai intensyvus patvirtino ir vienas iš Kristupo bei Liepos trenerių Šarūnas Šiaučiulis: “Mums intensyvu dar ir todėl, kad šokame 10 šokių programą, tad Kristupo ir Liepos tvarkaraštis – pilnas. Nuotaikos prieš varžybas pozityvios, o tikslas – geras šokimas ir mėgavimasis. Manau, kad tokiai jaunai porai čempionatas suteiks didelę patirtį ateičiai.”

Tiesioginė transliacija iš Armėnijos (lapkričio 12 d.): http://www.DanceSportTotal.com (visi turai), YouTube kanalas DanceSportTotal https://www.youtube.com/@DanceSportTotal (1/4, 1/2 ir finalas).

Į Ispanijos Maljorkos salą išvyko net kelių grupių šokėjai. Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė iš Kauno “Kaspino” čia šoks senjorai II amžiaus grupės standartinių šokių Europos čempionate, o Kėdainių klubo “Vilnis” šokėjos Raminta Linevienė, Saulė Linevaitė, Deimantė Babenskaitė, Eglės Straleckaitės šokių studijos šokėjos Silvija Stasiulevičiūtė, Luknė Lazaitytė, Ariana Gizikova, Nerilė Ašmonaitė bei Klaipėdos šokių studijos “Danė” šokėjų komandos varžysis Solo Latino įvairaus amžiaus grupių pasaulio čempionate.

Senjorai II Maljorkoje startuos jau penktadienį. Besiruošdami varžyboms, Tomas ir Nerija sakė, kad prieš varžybas, kelionės metu stengėsi atsipalaiduoti. “Maljorkoje 20 laipsnių šilumos, saulė šviečia, tad nuotaika gera, nusiteikimas geras, o sušokti norėsime taip, kad parsivežtumėm pačius gražiausius prisiminimus.” – kalbėjo Nerija.

Tuo tarpu pirmą kartą į pasaulio čempionatą Solo Latino šokėjas išlydėjusi lygos “Šokiai visiems” direktorė Lilija Bernatavičienė džiaugėsi, kad ir šiose grupėse pralaužti ledai – pradedame dalyvauti tarptautinėse varžybose: “Visiems išplatinome kvietimą – kas turi tokio amžiaus grupė šokėjas – ir pakvietėme dalyvauti. Pasaulio čempionate šoks jaunių II, jaunimo ir suaugusiųjų solo šokėjos. Taip pat smagu, kad į šias varžybas išvyko ir dvi Klaipėdos komandos, kurios varžysis atlikdamos kompozicijas.”

L. Bernatavičienė akcentavo, jog tikisi, kad šokėjai ir juos lydintys klubų treneriai ne tik varžysis, bet ir parsiveš tokių varžybų organizavimo patirties.

Tiesioginė transliacija iš Ispanijos (lapkričio 10, 11, 12 d.): http://directos.febd.es

WDSF pasaulio ir Lietuvos reitingų varžybos “Kaunas Open 2023” (lapkričio 11 ir 12 d.) iš Garliavos sporto ir sveikatingumo centro tiesiogiai bus transliuojamos portale http://www.LRT.lt

Varžybas Lietuvoje organizuojantys Dalia ir Orestas Vaikšnorai penktadienį taip pat sakė, jog yra pasiruošę startui: “Šiuo metu varžybose yra 1029 registracijos. Dalyviai atvyks iš 16 užsienio valstybių, o teisėjai – net iš 21 šalies.“

Lapkričio 11 d. “Kaunas open 2023” transliacija prasidės nuo 11.30 val. (vakaro dalies pradžia – 21.00 val.), lapkričio 12 d. – nuo 11.00 val. (vakaro dalies pradžia – 19.30 val.).

https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/live8

SĖKMĖS VISIEMS!!! Žymime Instagrame @dancesport.lt 😉

#LithuanianDancers #WeAreDanceSport