Penktoji GOC diena: senjorams – auksas, jaunimui – bronza

Šeštadienį Štutgarte baigėsi penkias dienas trukusios varžybos “German Open Championship 2023”. Ir paskutiniąją dieną keliose grupėse startavo Lietuvos šokėjai, o šie startai padovanojo du medalius bei daugiau aukštų pozicijų.

Aukso medalius Štutgarte šiemet iškovojo senjorai II amžiaus grupės standartinių šokių šokėjai Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė-Rimkienė (Kauno “Kaspinas”). Pergalę finale jiems nulėmė gerai atlikti Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas.

Antroji šios grupės vieta atiteko Anglijos atstovams S. Lukawszyk ir J. N. Desai, o trečioji – latviams G. ir J. Simsons. Grupėje iš viso startavo 125 poros.

Bronzos medaliais šeštadienio vakarą pasipuošė jaunimo amžiaus grupės 10 šokių programoje dalyvavę Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingnis” ir Vilniaus “Ratuto”). Turnyre duetui geriau sekėsi atlikti standartinius šokius, o į priekį jie praleido S. A. Padurariu ir M. E. Constandache iš Rumunijos bei K. Tygielski ir V. Minkovą iš Lenkijos.

Šios grupės varžybose per žingsnį nuo finalo liko Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”) – galutinėje įskaitoje porai atiteko 7-oji vieta. Iš viso jaunimo varžybose šoko 60 porų.

To paties mažo žingsnelio iki finalo šiemet pritrūko ir senjorai III amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių šokėjams Mindaugui Baškiui ir Mikai Šimkūnaitei (Vilniaus “Spindulys”). Tarp 67 porų duetas užėmė 7-ąją vietą pusfinalyje, o nuo finalo juos teskyrė vienas balas.

Grupės auksas atiteko P. ir U. Jarvinen iš Suomijos, sidabras – G. Camagna ir S. Oddone iš Italijos, bronza – M. Voelker ir W. Wolff iš Vokietijos.

Tu tarpu jaunių I standartinių šokių varžybose dalyvavo dvi mūsų šalies poros užėmė vietas ketvirtfinalyje. Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus “AJ dance”) buvo 19-ti, o Arianas Eismontas ir Emilija Chmeliova (Klaipėdos “Tendance”) – 20-ti. Jaunių grupėje tarp 52 porų nugalėjo S. Mantu ir E. Procopciuc iš Moldovos.

Šeštadieninėje turnyro “German Open Championships 2023” programoje daugiausiai dėmesio sulaukė suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių WDSF Grand Slam serijos varžybos.

Iš 236 turnyrą pradėjusių porų finalinis šešetukas išsidėstė taip: 1-oji vietą – M. A. Balan ir K. Moshenska iš Vokietijos, 2-oji vieta – Ch. G. Schmitt ir E. Salikova iš Prancūzijos, 3-oji vieta – G. Pascual ir D. A. Illes iš Ispanijos, 4-oji vieta – Y. Bangbang ir Y. Du ir Kinijos, 5-oji vieta – M. B. Rohde ir S. Sorensen iš Danijos, 6-oji vieta – I. A. Miculescu ir A. Pacurar iš Rumunijos. Tiesa, tokios didelės intrigos, kaip standartinių šokių varžybose, šeštadienio vakarą nebuvo – teisėjai panašius įvertinimus poroms skyrė už visus programos šokius.

Pasibaigusiame atvirajame Vokietijos čempionate visas dienas dirbo ir keturi vertintojai iš Lietuvos: Edita Gozzoli, Martynas Kūra, Neringa Untulienė ir Donatas Vėželis.